Kuressaare veeproovid on paranenud, kuid soolenakkusesse haigestunute arv võib veel püsida

Hetkel kehtib veel range soovitus tarbida Kuressaares pudelivett või keedetud kraanivett.Foto: Shutterstock

Pühapäeval teatas terviseamet, et viimase ööpäeva proovides ei esinenud E. coli baktereid. Joomiskõlblikuks saab kraanivee tunnistada siis, kui joogivee proovid on kolmel järjestikusel korral puhtad. Seni kehtib range soovitus tarbida pudelivett või keedetud kraanivett.

Vaatamata sellele, et joogiveetulemused on paranenud, võib haigestunute arv lähiajal püsida. Nakkushaiguste puhul avalduvad sümptomid pärast inkubatsiooniperioodi, mis sõltub haigustekitajatest. Näiteks E.coli patogeensete serotüüpide puhul on inkubatsiooniperiood kuni 10 päeva.

Samuti võib esineda olukordi, mil inimene nakatub enam kui ühe haigustekitajaga. See tähendab, et inimesel võivad esineda sarnased sümptomid korduvalt, mida põhjustavad erinevad haigustekitajad. Jätkuvalt on väga oluline kinni pidada hügieeni ja toiduohutuse reeglitest, sest suvisel perioodil esineb tavapärasest rohkem soolenakkusi.

Kokkuleppel terviseametiga jätkab vee-ettevõtja proovide võtmist iga päev, kuni joogivee proovid on kolmel järjestikusel korral puhtad. Kui joogivesi on taas tarbimiseks ohutu, saadab amet piirkonnas viibivatele inimestele selle kohta SMS-teavituse. Seni kehtib range soovitus tarbida pudelivett või keedetud kraanivett.

Kõik kuressaarlased, kes pole alustanud oma kinnistu või hoone siseste trasside puhastusega, peavad seda esimesel võimalusel tegema lähtuvalt Kuressaare veevärgi soovitustest. Arvestama peab, et isegi kui trassis on joogivesi puhas, võib reostuse mõju esineda kinnistute ja kortermajade siseses trassis, mistõttu on läbivoolutamine väga oluline.

Neljapäeval paigaldati Kuressaare linna kolme asukohta veepaagid, millest Kuressaare elanikud saavad soovi korral endale puhast joogivett võtta. Punktid on avatud iga päev kuni probleemi lahenemiseni kell 10–20. Joogivee saamiseks tuleb kaasa võtta oma anum.

  • Kuressaare keskväljak (Elisa poe juures)
  • Kuressaare, Mooni tn 2 (Jyski poe parkla)
  • Kuressaare, J. Smuuli 1 (Tooma poe parkla)

Antav kogus isiku kohta ei ole piiratud, kuid vallavalitsus palub vett võtta mõistlikus koguses joomise ja söögitegemise tarbeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.