Uudis

Kuus parimat apteeki pälvisid Oskari

Apteegi Oskari auhinna pälvisid sel aastal kuus apteeki.Foto: Shutterstock

Neljapäeval tunnustas farmaatsia selts parimaid apteegiteenuse pakkujaid Apteegi Oskari auhinnaga. Tunnustuse pälvisid kuus apteeki, kes on silmapaistvalt panustanud kvaliteetse apteegiteenuse pakkumisele.

Kõrgeima tunnustuse Apteegi Oskari näol pälvisid Elva tervisekeskuse apteek, Tallinna lastepolikliiniku Südameapteek, Tartu Raadi apteek, Sikupilli keskuse Südameapteek, Tartu Tamme apteek ja Tõnismäe Südameapteek.

„Läbi apteekide hindamise protsessi ja tunnustusürituse on meil võimalus näidata, et apteegisektoris on väga oluline kvaliteedijuhtimine ja parimate praktikate rakendamine igapäevatöös,” ütles apteegiteenuse kvaliteedijuhise töörühma juht Liisa-Kai Pedosk. “Kõik lisahindamistel osalenud apteegid on teerajajateks ning eeskujudeks teistele. Patsientide ootused apteegiteenusele on järjest kõrgemad ning on oluline, et apteekrid nendele ootustele vastaksid.“

Apteekide hindamise aluseks oli apteegiteenuse kvaliteedijuhis, milles seatud kriteeriumitele said apteegid oma vastavust hinnata 2019. aastal läbiviidud enesehindamisel. Sellele järgnes lisahindamine, mille viisid läbi apteegiteenuse kvaliteedijuhise töörühma liikmed käesoleva aasta kevadel. Lisahindamisel osalemiseks said soovi avaldada kõik enesehindamisel osalenud apteegid.

Apteegiteenuse kvaliteedijuhise töörühm moodustati apteegisektori enda eestvedamisel 2011. aastal, et töötada välja apteegiteenuse kvaliteedijuhis, mis aitaks ühtlustada ja tõsta üldist apteegiteenuse taset. Sel aastal ilmus värske, arvult juba kolmas parandatud ja täiendatud „Apteegiteenuse kvaliteedijuhis“, milles on sõnastatud kvaliteetse apteegitegevuse ja -teenuse põhimõtted ning loetletud tegevuste selged hindamiskriteeriumid.

Apteegiteenuse kvaliteedijuhise töörühmal seisavad ees ka uued väljakutsed, millest olulisim on panustamine sellesse, et apteekrid kasutaksid võimalusi uut juhist senisest veelgi põhjalikumalt rakendama hakata.

Eelmine parimate apteegiteenuse pakkujate tunnustusüritus toimus 2017. aasta juunis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.