Laboriuuringud tõestasid koroonavastase ninasprei tõhusust ka delta viirustüve vastu

Ternespiimapõhine ninasprei ei ole ravim ega vaktsineerimise aseaine - see on täiendav moodus koroonaviirusega nakatumise ärahoidmiseks. Tegemist on loodusliku preparaadiga, kus ühekordsel manustamisel viiakse ninaneeldu 80 mg veise antikehi.Foto: tootja

Laboriuuringud on tõestanud, et koroonaviiruse antikehadega ninasprei BioBlock pakub kaitset nii algse Wuhani kui ka India päritolu delta ja kappa viirustüvede ning Suurbritannia, Lõuna-Aafrika ja Brasiilia tüvede vastu. 

„Oleme praeguseks laboriuuringutega tõestanud, et BioBlock ninasprei toimib ühtviisi hästi kõigi nende koroonaviiruse variantide vastu, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul enim murettekitavad, sealhulgas ka praegu Eestis leviva delta tüve vastu. Jälgime pidevalt viirusega toimuvaid muutusi ning testime ennetavalt BioBlocki võimet neutraliseerida ka neid tüvesid, mis pole veel laialdaselt levinud,“ ütles Icosageni teadusdirektor Mart Ustav juunior.

Chemi-Pharmi juhataja doktor Ruth Oltjer lisas, et eestlaste loodud ninasprei on teaduspõhise tootearenduse musternäide, mis sündis vajadusest pandeemia alistada. “Praegusel nakatumise tõusu perioodil saab end kõige paremini kaitsta nelja meedet koos rakendades: vaktsineerides, maski kandes, käsi desinfitseerides ja BioBlocki kasutades,“ märkis ta.

Bioblock on eestimaine innovatiivne toode, mille kontseptsiooni töötasid professor Mart Ustavi juhtimisel välja Icosageni teadlased. Toote tehnoloogia on patenteeritud.

Ninasprei ei ole juriidiliselt ravim ega meditsiiniseade, kuid selle tooteinfo ja pakendiinfo on kooskõlastatud nii ravimiameti kui ka terviseametiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.