Uudis

Lähinädalatel saabub Eestisse suurem kogus koroonavaktsiini

Sel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerima 65+ vanuseid inimesi

Vaktsineerimine.Foto: Shutterstock

Haigekassa juhatuse esimehe Rain Laane sõnul saabub lähimate nädalate jooksul Eestisse suuremad vaktsiinikogused ning vaktsineerimist saab pakkuda korraga väga paljudele inimestele. 

Sellest lähtuvalt avati eile hilisõhtul digiregistratuur, mille kaudu on oodatud end vaktsineerima kirja panema kõiki 65-aastaseid ja vanemaid inimesi. 

Nädalavahetusel saab end vaktsineerida 6000 inimest

“Koroonaviiruse levik on riigis jätkuvalt väga murettekitav, mistõttu on riigi eesmärk endiselt jätkata vaktsineerimisega kiires tempos. Seetõttu kasutame inimestele vaktsineerimisaja pakkumiseks digiregistratuuri võimalusi, sest digitaalse aja saamine vähendab oluliselt tervishoiutöötajate koormust, kes muidu peaksid inimesi ühekaupa läbi helistama,” selgitas Laane.

Selleks nädalavahetuseks saavad üleriigilises digiregistratuuris endale AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimiseks sobiva aja valida kõik 65-aastased ja vanemad inimesed. Seda sõltumata elukohast või perearsti nimistu asukohast. Laupäevaks ja pühapäevaks on pakkuda kokku ligikaudu 6000 vaktsineerimisaega.

Kuigi haigekassa sõnul näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida vaktsineerimisaegu ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed on Geeniusele teadaolevalt õnnestunud seda teha ka teistel märkska noorematel inimestel. 

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) direktori Katrin Reinholdi sõnul oli digitaalse võimaluse loomine aegade broneerimiseks järjest suureneva vaktsineerimistempo juures väga vajalik, sest see annab inimestele täiendava võimaluse  leida endale sobiv aeg ja koht vaktsineerimiseks.

“Kuna sel nädalavahetusel vaktsineeritavate inimeste vanusegruppi kuulub üle 300 000 inimese, siis oleme valmis digiregistratuuri külastatavuse hüppeliseks tõusuks. Juhul, kui süsteem on väga suure külastatavuse tõttu üle koormatud ja broneeringut ei õnnestu kohe teha, siis tasub mõne aja pärast uuesti proovida,“ selgitas Reinhold. 

Ta lisas, et ilmselt täituvad ajad väga kiiresti, kuid edaspidi tekib vabu aegu juurde vastavalt vaktsiinide saabumisele. Samuti on oodata, et järgmistel nädalatel liitub järjest enam tervishoiuteenuse osutajaid, kes oma vaktsineerimise ajad digiregistratuuris avavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.