Uudis

Lasteaednikud tahavad, et lasteaeda lubataks vaid eesliini töötajate lapsi

Mitu lastega tegelevat organisatsiooni eesotsas Eesti lasteadnike liiduga tegi aprilli alguses peaminister Jüri Ratasele, haridus- ja teadusministeeriumile ja sotsiaalministeeriumile ühispöördumise, milles väljendati soovi, et lasteaedadesse lubataks vaid eesliini töötajate lapsi.

Organisatsioonid tõid välja, et lapsevanemad on hakanud väsimusest, mitte reaalsest vajadusest viima lapsi lasteaeda. Lisaks soovitakse, et lasteaedades töötavad õpetajad ning abipersonal määratletaks kui elutähtsate valdkondade töötajad.

Kui liidu soovi ei täideta, on nende sõnul lasteasutuste avatuna hoidmisest kehtestatud eriolukorras tunduvalt rohkem kahju kui kasu.

Aidata saab ainult riik

Pöördumise tegid Eesti lasteaednike liit, Eesti alushariduse ühendus, Eesti haridustöötajate liit, Eesti Reggio Emilia ühing ja Eesti logopeedide ühing.

Nad kinnitasid, et praeguse seisuga jälgitakse lasteasutuste töös hoidmisel haridus- ja teadusministeeriumi (HTMi) poolt väljasaadetud juhiseid, riiklikult kehtestatud eriolukorra korraldusi ja lisaks veel kohalikes omavalitsustes kehtivaid nõudeid lasteasutuse tööle.

Kirjas tõdeti, et on tekkimas olukord, kus lapsevanemad väsivad ja toovad lapsi lasteaeda, aga pole võimalik teada, kes on nakkusekandja.

“Vaja on hoida olukorda selliselt, et koha saavad ainult eesliinidel töötavate vanemate lapsed ja need, kes kuidagi teisiti ei saa. Kõik haigustunnustega töötajad ja lapsed vajavad testimist, et suuta nakatanutega kontakte vältida,” seisab kirjas.

Organisatsioonid leiavad, et ainus lahendus abi saamiseks on pöörduda riigi poole. Kaitsevahenditest on lasteaedades kasutada desinfitseerimiseks vahendid ja kindad. Minimaalne maskide varu on olnud väga üksikutel asutustel.

Lisaks palusid organisatsioonid isikukaitsevahendeid ning ka COVID-19 testimise võimalust. Pöördumisele on praeguseks vastanud HTMi kantsler Mart Laidmets, kes palus organisatsioonidel edastada oma soov kohalikele omavalitsustele (KOV). Laidmets ei vastanud organisatsioonide soovile lubada lasteaedadesse vaid eesliini töötajate lapsi.

Eelmise nädala lõpul terviseametile saadetud kirjas tõdes lasteaednike liidu esindaja, et HTMilt saadud vastus ei tee olukorda selgemaks kuna erinevates KOVides on lähenemine lasteaedade olukorda kehtestatud eriolukorra tingimustes väga erinev.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.