Uudis

Läti infektsionist: nakatumine kasvab kõikjal peale Norra – kõik teevad midagi valesti

Läti tervishoiministeeriumi nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Uga Dumpis ütles, et inimesed on oma töökohtades hoolimatud, kohtuvad ja veedavad ühiselt vaba aega ning mure nõuete eiramise pärast on peaaegu kõikides riikides.Foto: Evija Trifanova/Scanpix

Lätis registreeriti reedel rekordilised 137 uut COVID-19 nakkusjuhtumit 24 tunni jooksul. Leedus aga lisandus viimase ööpäevaga 133 uut koroonanakkuse juhtu, suri üks COVID-19 haige.

Läti tervishoiuministeeriumi nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Uga Dumpis ütles reedel BNS-ile, et COVID-19-ga nakatumise tase Lätis kasvab üha, sest inimesed ei järgi valitsuse kehtestatud nõudeid.

“Nakatumine kasvab kõikjal peale Norra. Kõik teevad midagi valesti ja see vale asi seisneb selles, et inimesed ei järgi reegleid, millest tuleks kinni pidada,” rõhutas infektsionist.

Ta märkis, et kõige murettekitavam on vanuserühm 16–40 eluaastat. Inimesed on oma töökohtades hoolimatud, kohtuvad ja veedavad ühiselt vaba aega ning mure nõuete eiramise pärast on peaaegu kõikides riikides.

Kommenteerides siseruumides maski kandmise nõude kehtestamise võimalikkust Lätis, märkis Dumpis, et mask ei ole kaugeltki ainus vahend viiruse leviku piiramiseks, kuid on teada, et see toimib.

“Näomask on tõendatud täiendav vahend viiruse leviku tõkestamiseks, kuid selle kandmine ei anna täielikku tagatist,” ütles asjatundja, rõhutades, et põhiviis on teistest eemale hoidmine ja inimeste ruumides kogunemise vältimine.

Arsti arvates peab elavdama suhtlemist ühiskonnaga ja tegema selgitustööd. “Praeguseks on palju muutunud ja me teame selle viiruse kohta märksa rohkem. Suvi möödus väga hästi, seepärast ei olnud nii suurt tarvidust avalikkuse teavitamiseks, kuid praegu tuleb sellest uuesti rääkida,” sõnas Dumpis.

Toimetas Triin Raestik

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.