Uudis

Maailmas levib uut tüüpi hepatiit – 12 riiki on teatanud laste nakatumisest

Foto: Shutterstock

12 riiki on teatanud laste nakatumisest ägedasse, seni veel teadmata päritoluga hepatiiti. Kokku on seesuguseid haigusjuhte tuvastatud ligi 190 lapsel.

Euroopa haiguste ennetamise ja tõrje keskuse (ECDC) andmeil teatas esimesena uuest hepatiiditüvest Suurbritannia, kus tuvastati 111 haiget – enamjaolt alla 10-aastased lapse, vahendab ERR. Kokku on uusi hepatiidejuhte registreeritud vähemalt 12 riigis üle maailma, peamiselt Euroopas, aga ka USA-s, Jaapanis ja Iisraelis.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmeil on paljud juhtumid tähendanud tõsist hepatiiti. Seejuures 17 last vajanud uut maksa, üks laps on haiguse tagajärjel surnud. ECDC peadirektori Andrea Ammoni sõnul on esialgne uurimine näidanud, et haigestumine võib olla seotud adenoviirusega.

“Uurimised kestavad kõikides riikides, kus on juhtumitest teavitatud. Praegu ei ole selle hepatiidi täpne põhjus teada. Tavaline hepatiit A-st E-ni on välistatud,” sõnas Ammon.

WHO teatel on 21. aprilli seisuga teatatatud ägedatest hepatiidi juhtumitest Ühendkuningriigis, USAs, Hispaanias, Iisraelis, Taanis, Iirimaal, Hollandis, Itaalias, Norras, Prantsusmaal, Rumeenias ja Belgias, vahendas Reuters.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.