Uudis

Mailis Reps: esmaspäevast on kõik koolid suletud. Eriolukord on tulemas, piiridele tuleb kontroll

Koroonaviirus.Foto: Shutterstock

Haridusminister Mailis Reps ütles “Aktuaalses kaameras”, et esmaspäevast on koroonaviiruse takistamiseks suletud kõik Eesti koolid.

Esmaspäevast alates on kõik koolid, huvikoolid, kutsekoolid suletud, rääkis Reps. Õppetöö viiakse ümber kodu ja kaugõppele.

“Erandiks hetkel jäävad lasteaiad aga meil on väga suur palve kõikidele lastevanematele, kellel on tööalaselt vähegi võimalik, jätta lapsed koju. Kui see tõesti ei ole võimalik, siis iga lasteaeda vaatame eraldi ja kui tõesti on juhtumeid, siis kahjuks ka need lähevad sulgemisele.”

Olukord kestab haridusministri sõnul seni, kuni olukord normaliseerub. “Nagu kõik teised Euroopa riigid on selle välja kuulutanud. Aga iga kahe nädala tagant ütleme selle üle, kas jätkub või ei jätku,” rääkis minister.

Kella seitsmest alates on kriisikomisjoni asemel tegu vabariigi valitsuse istungiga. Seda põhjusel, et valitsus saaks komisjoni ettepanekud vastu võtta.

Eriolukord kuulutatakse välja pea kindlasti. Reps ütles “Aktuaalses kaameras”, et otsus on põhimõtteliselt tehtud. Vaieldakse aga juriidika üle, kuidas seda täpsemalt teha.

“Vaidlus käib juriidilise nüansi ümber, eriolukorda Eesti Vabariigis pole mitte kunagi kehtestatud ja see on eriline olukord. Lihtsalt tegelikkuses on küsimus põhiseaduse tõlgendamise ümber. Ma julgen teile öelda, head televaatajad, otsus on juba põhimõtteliselt ära tehtud,” rääkis miniter.

Piire ei panda kinni, aga piiridel kehtestatakse uuesti piirikontroll, sealjuures peavad inimesed täitma ankeedid, kust nad tulevad, lisas Reps.

Mis puudutab suuri sündmusi, kultuurisündmusi, haridusasutusi ja piiride taaskehtestamist, siis hakatakse kontrollima inimeste sissetulemist, dokumente. “Need otsused on põhimõtteliselt tehtud,” ütles minister.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.