Uudis

Maskid maha: haiglad leevendavad piiranguid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving.Foto: Regionaalhaigla

COVID-19 seotud epidemioloogiline olukord on paranenud ja lähtudes terviseameti soovitustest leevendatakse haiglates seni kehtinud piiranguid.

Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis maske kandma ei pea

Ida-Tallinna Keskhaigla andis juba 6. juulil teada, et enam ei pea ambulatoorsele vastuvõtule tulevad patsiendid kasutama kaitsemaske.

Tartu Ülikooli Kliinikumis muudeti infektsioonikontrolli alaseid nõudeid juba 1. juulist ja ka sealses haiglahoones ei pea patsiendid enam kandma kirurgilist kaitsemaski. Seda muidugi välja arvatud ägedate hingamisteede infektsioonide korral.

Nii Ida-Tallinna Keskhaiglas kui Ülikooli Kliinikumis on patsientide külastamine praegu keelatud.

Regionaalhaigla leevendab piiranguid 9. juulist

Põhja-Eesti Regionaalhaigla leevendab piiranguid 9. juulist. Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam samuti kohustuslik.

Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Nakkusohuga peab endiselt arvestama

Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving ütles, et hea meel on tõdeda, et Eestis on hetkeseisuga COVID-19 haiguse levik kontrolli all ning et regionaalhaigla teeb kõik endast oleneva, et tagada patsientide ohutus ja vähendada COVID-19 nakatumise riski.

“Siiski soovin rõhutada, et nakkusoht ei ole veel kadunud ja palun kõigil panustada haiguse ennetusse – märksõnadeks on siinkohal teadlikkus ja järjepidev infektsioonikontroll. Oluline on igaühe panus, et COVID-19 haigusesse nakatunute arv püsiks jätkuvalt langustrendis,“ pani Talving südamele.

Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko lisas, et viirushaiguste sümptomite korral on patsientide külastamine rangelt keelatud ja et haigena tuleb jääda koju – vaid nii saab kaitsta nii enda kui teiste tervist.

„Jätkuvalt tuleb hoolikalt jälgida ennetusmeetmeid – käsi desinfitseerida või korralikult pesta, järgida köhaetiketti, vältida mustade kätega näo katsumist ja hoida ohutut distantsi.“

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.