Uudis

Maskikohustus jääb praegu kehtima, piirangud leevenevad laiemalt juuni keskel

Distantsi hoidmise soovitus kaupluses.Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Valitsus võttis täna vastu põhimõttelised otsused leevendada kehtivaid koroonapiiranguid. Alates 31. maist leeveneb 2+2 liikumispiirang, valdavalt 14. juunist leevenevad ka ruumitäitumuse, osavõtjate piirarvu ja lahtiolekuaegade piirangud. Kahe nädala pärast selgub, mis saab maskikohustusest.

Maskikandmise kohustus avalikus siseruumis jääb praegu kehtima. Valitsusel on plaan kahe nädala pärast arutada maskikandmise kohustuse piirangu asendamist range soovitusega kanda rahvarohketes kohtades maski.

Alates 31. maist tuleb avalikus siseruumis 2+2 liikumispiirangu asemel arvestada hajutatuse nõudega. Selle järgi tuleb võõrastest inimestest hoiduda viiruseleviku seisukohast mõistlikusse kaugusesse.

Alates 31. maist on lubatud sisetingimustes spordi- ja huvitegevused kuni 25-inimeselises rühmas, arvestada tuleb hajutatuse nõudega. Kokku tohib tegevustest osa võtta kuni 200 inimest, samuti kehtib 50-protsendiline ruumitäitumuse nõue.

Mai lõpust lubatakse avalikust koosolekust ja üritusest, näiteks konverentsist, teatrietendusest, kinoseansist, osa võtta kuni 200 inimest. Arvestada tuleb kuni 50-protsendilise ruumitäituvuse nõudega. Üritused peavad lõppema kell 22, kuid juhul, kui näiteks teatrietendus pole selleks kellaajaks läbi, tohib etendust erandina lõpetada mõistliku aja jooksul ka hiljem.

Alates 14. juunist tohib sisetingimustes korraldada üritusi kuni 600le inimesele, kaasa arvatud pealtvaatajad. Samuti tohib muuseumite ja näitusasutuste siseruumides ning ka spaades ja veekeskustes viibida kuni 600 inimest ruumi kohta. Arvestada tuleb hajutatuse ja 50-protsendilise ruumitäitumuse nõudega. Välitingimustes üritusest tohib osa võtta maksimaalselt 1000 inimest. Nii sise- kui välitingimustes üritused peavad lõppema hiljemalt südaööl.

Totlustusasutustele on alates 14. juunist on lubatud siseruumides kuni 50-protsendiline ruumitäitumus. Laudkonnast osavõtjate arvule enam piirangut ei seata. Arvestada tuleb hajutatuse nõudega ning uksed peab sulgema kell 00.00. Hiljemalt südaööst tuleb sulgeda ka restoranide ja kohvikute terrassid ja välialad.

Poodides ja teeninduskohtades peab olema tagatud hajutatuse nõue ning ruumitäituvus tohib olla kuni 50 protsenti.

Valitsus võttis täna vastu põhimõttelised otsused, vastav korraldus on plaanis heaks kiita neljapäevasel istungil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.