Uudis

Masskannatanutega suurõppus võib täna häirida Pärnu haigla EMO tööd

Pärnu Haigla.Foto: Pärnu Haigla

Pärnu haiglas toimub täna, 5. oktoobril masskannatanutega suurõppus, mistõttu võib osaliselt olla häiritud erakorralise meditsiini osakonna tavapärane töö.

Õppuse käigus mängitakse läbi kindel stsenaarium, seejuures proovitakse võimalikul vähe haigla tavapärast töörutiini häirida. Ainus osakond, kelle tavapärane töö võib olla osaliselt häiritud, on EMO.

Sestap palub Pärnu haigla inimestel väiksemate muredega (puugid, marrastused jne) pöörduda esmalt perearstide nõuandeliinile 1220  või oma perearstile.

Erakorralise meditsiini osakonna juhataja Marit Õuna sõnul ükski tõsiste tervise kaebustega patsient õppuse tõttu abita ei jää ja vajadusel ollakse valmis kiirelt oma tegevused ümber organiseerima. Mitte-erakorraliste eluohtlike seisunditega patsientidel tuleb paraku varuda kannatust ja ehk veidi kauem oodata.

Tegemist on väga olulise õppusega, mis koroona tõttu on mitmeid aastaid juba edasi lükatud. Masskannatanutega suurõppus on oluline haiglale ja kogu elanikkonnale, et tagada haiglas vajalik valmisolek ning teadmised, kuidas erinevates kiirelt muutuvates oludes toimida. See aitab ka välja selgitada võimalikud kitsaskohad, mida tulevikus parendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.