Merivälja Südamekodus tähistati jaanuaris kolme daami 100. või rohkema eluaasta täitumist

Eakad daamid on kõik üsna hea tervise juures ja pidasid üheskoos sünnipäevapidu.Foto: Merivälja Südamekodu

Tallinnas Merivälja Südamekodus oli 2024. aasta jaanuaris erakordne sündmus: kuigi sünnipäevalastele toimuvad peod igas kuus, siis väga harva juhtub, et kolmel elanikul korraga täitub 100 või rohkem eluaastat.

Merivälja Südamekodus tähistati jaanuaris proua Laine-Marianne 100. aasta sünnipäeva (sündinud 10.01.1924), proua Asta 101. aasta täitumist (sündinud 29. 01.1923) ja proua Hilja 102. eluaasta täitumist (sündinud 25. jaanuaril 1922). 

Igapäevaselt 130 elanikule koduks oleva Merivälja Südamekodu eakad daamid on kõik üsna hea tervise juures ja pidasid koos lähedaste, südamekodu teiste jaanuari sünnipäevalaste ja kõigi ülejäänud elanikega 16. jaanuaril pidu.

Milles seisneb prouade pika ea saladus?

Asta, kes sai 101-aastaseks, sõnas, et pikaealisuse saladus on igal hommikul võimlemine, siis dušš ja seejärel kange kohv!

Laine-Marianne, kes sai 100-aastaseks, sõnas samuti, et pika ea saladus on edasi tungimise vaim — ise tegutsemine ja edasi pressimine ning tema meelest on oluline, et peab kuhugi jõudma.

Hilja, kellel täitub 25. jaanuaril 102 eluaastat, sõnas, et tunneb end väga hästi ning kui valusid ei ole, siis mõnikord lausa kümneaastasena, näiteks kui tütar külla tuleb. Ja et sellisel puhul võiks isegi vallatust veel teha. Pika ea kohta sõnas, et tema saladus on, et tuleb töökohalt õigel ajal koju jääda — just kellaajaliste, teiste poolt ette nähtud kohustuste puudumine on oluline. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.