Kuidas leitakse siiani igapäevaselt tuhat inimest, kellele koroonatest tehakse?

Tartu Ülikooli Kliinikum.Foto: Shutterstock

Juba pikemat aega on terviseameti väljastatavast COVID-19 statistikast näha, et keskmiselt tehakse koroonaviiruse test pea tuhandele inimesele päevas. Terviseameti sõnul on selleks väga hea põhjus, miks on testide arv püsinud suur.

Haiglates testimine ja teadusuuringud

Aprilli lõpust saadik jätkasid haiglad üle Eesti plaanilise ravi osutamisega, kuid sellega kaasnes ka üks suur muudatus. Nimelt testitakse kõiki haiglasse ning ka erakorralise meditsiini osakonda suunduvaid inimesi koroonaviiruse osas.

See on terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepa sõnul ka üks põhjustest, miks on juba pikemat aega igapäevaselt Eestis testitud keskmiselt 1000 inimest koroonaviiruse osas.

“Sinna hulka lähevad teadusuuringud, suuremad testimised hooldekodudes, perearsti saadetud ning ka haiglatesse pöördunud. Teadusuuringutest ja haiglatesse pöördunutest on tulnud välja juhuleide. Kui märtsis testiti põhiliselt neid, kel olid sümptomid, siis täna on viiruse sümptomite testimise arv väiksem,” ütles Kingsepp.

TA on töös eraldi statistika, kus on toodud välja osakaal sümptomitega testi andnutest, teadusuuringutes osalejatest ning ka haiglatesse pöördunutest. Täpsema statistika avaldamist enne järgmist nädalat ei ole oodata.

“Juhuleide on tuvastatud näiteks nii, kui inimene on pöördunud käeluumurruga EMOsse ning tema test on olnud positiivne. Täna oli suure joobeastmega patsient, kellel tuvastati samuti koroonaviirus,” lisas ta.

Tartu Ülikoolis on käimas kaks teadusuuringut, mille käigus testitakse viiruse osas ligikaudu 9000 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.