Uudis

Ministeerium plaanib EMO järjekordade vähendamiseks valvekeskusi

Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Sotsiaalministeerium kaalub haiglate erakorralise meditsiini osakondades tekkinud järjekordade leevendamiseks valvekeskuste rajamist.

Sotsiaalministeeriumi tellimisel viidi läbi tervishoiu jätkusuutlikkuse tagamise lahenduste leidmiseks analüüs, mille tulemuste põhjal kaalub ministeerium koostöös allasutustega esmatasandi erakorraliste valvekeskuste korraldamise katseprojekti läbiviimist. 

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Kersti Esnari sõnul on katseprojekti läbiviimise eelduseks esmalt kokku leppida nende eesmärk ja töökorraldus nii, et valvekeskus pakuks süsteemile lisandväärtust ning vähendaks EMO-de järjekorda nende patsientide võrra, kes peaks jõudma esmalt perearsti juurde. 

„Teadaolevalt kriisideks valmisoleku tagamine on tervishoiuvaldkonna prioriteet ning selle fookuses on muuhulgas jätkusuutlikkus teenuste tagamisel suurenenud vajaduse korral. See tähendab, et EMO ruumide vastavusega tänase päeva vajadustele tegeletakse nii palju kui võimalik,” märkis Esnar vastuses haiglate liidu pöördumisele.

Lisaks nõustus Esnar liidu ettepanekuga töötada välja patsiendi raviteekonna põhimõtted ja kinnitas, et tervisekassa on selle tegevusega alustamas.  

Haiglate liit juhtis veebruaris sotsiaalministeeriumile saadetud pöördumises tähelepanu, et EMO-de koormus on aastatega suurenenud ning töövõime ei jõua sellele järele. Samuti toonitas liit vajadust käsitleda tervishoidu mitte valdkonnapõhiselt, vaid terviklikult.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.