Uudis

Ministeerium tahab hinnata vendade Linnamäede tegevust ravimiturul

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.: Foto: LIIS TREIMANN, Eesti Meedia / Scanpix

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse palub konkurentsiametil hinnata Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ seotust teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega.

Jesse sõnul on sotsiaalministeerium täheldanud, et Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ on töötajate arvu arvestades võrreldes teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate firmadega ebaproportsionaalselt suure turumahuga.

“Palun konkurentsiametil hinnata Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ seotust teiste ravimite hulgimüügiga tegelevate ettevõtetega, sealhulgas ka sisseostetavate põhiteenuste kaudu, ning anda hinnang, kas teenuseid ostetakse võrreldavate turuhindadega,” märkis asekantsler pöördumises konkurentsiametile.

Jesse palub konkurentsiametil hinnata, kas on olemas risk, et teenuste sisseostu kaudu seotud ettevõtjate vahel ei esine tegelikku konkurentsiolukorda ning kas seetõttu võib olla oht, et turul on läbi omavahelise tiheda seotuse ja kokkulepete turgu valitsevas seisundis ettevõtjad.

Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ tegelik kasusaaja on Creditinfo andmeil 46,87 protsendiga Aivar Linnamäe. 49 protsendiga on tegelikuks kasusaajaks märgitud SEB/Evli Bank Plcs Clients Account Finnish Domiciles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.