Uudis

Ministrid ja riigikogulased vaktsineeritakse peatselt koroonaviiruse vastu

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Valitsus andis heakskiidu ettepanekule võimaldada lähiajal koroona vastu vaktsineerimist riigikogu ja valitsuse liikmetele ning teiste põhiseaduslike institutsioonide juhtidele, et tagada keerulises kriisiolukorras tõrgeteta riigijuhtimine.

Seoses sellega võimaldatakse vaktsineerimine riigikogu ja valitsuse liikmetele, riigisekretärile, õiguskantslerile, riigikontrolörile, riigikohtu esimehele ning Eesti Panga presidendile. Vaktsineerimine on plaanis teha märtsi kuu jooksul AstraZeneca vaktsiiniga.

Peaminsiter lausus, et alati on olnud prioriteet, et esimestena saaksid vaktsineeritud eesliinitöötajad ja riskirühmad. Nüüd, kus vaktsineeritud on enamik arstidest ja teistest meditsiinitöötajatest ning oluline osa riskirühmadest, õpetajatest, päästjatest ja politseinikest, on aeg vaktsineerida ka Eesti strateegilistel ametikohtadel töötavaid inimesi, et tagada kriisiolukorras riigijuhtimine.

Ühtlasi kutsus peaminister üles kõiki Eestimaa inimesi, kes saavad kutse vaktsineerimisele, seda võimalust kasutama. “Kõik Eestis kasutusel olevad vaktsiinid annavad raske haigestumise eest efektiivse kaitse ning enda vaktsineerimisega saab igaüks anda oma panuse epideemia kontrolli alla saamiseks,” rõhutas Kallas.

Eestis on tänase seisuga vaktsineerimisi tehtud kokku 122 087 eestimaalasele, neist 50 691 inimest on saanud mõlemad süstid. Eesti vaktsineerimistempo on kiirenemas – viimase ööpäevaga lisandus üle 11 100 vaktsineerimise, mis on uus rekord.

Jätkub nii riskirühmadesse kuuluvate kõrges vanuses ja krooniliste haigustega inimeste kui ka eesliinitöötajate vaktsineerimine.

Üle 80-aastastest inimestest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 31 protsenti üle Eesti ja mitmetes maakondades ka juba palju enam. Kõige kõrgem on üle 80-aastaste inimeste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga Hiiumaal (53 protsenti), Saaremaal (51 protsenti) ja Läänemaal (51 protsenti).

Esmaspäevase seisuga on vaktsineeritud 5211 inimest politsei- ja piirivalveametist, päästeametist ja häirekeskusest. Esimese vaktsiinisüsti on saanud 58 protsenti siseturvalisuse valdkonnas töötavatest eesliinitöötajatest.

Kolmapäevase seisuga on vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud 13 440 selleks soovi avaldanud üldhariduskoolide töötajat, mis on ligi 85 protsenti soovi avaldanutest ning 3001 lasteaedade ja hoidude töötajatest, mis moodustab ligi 45% soovijatest.

Tänase päeva seisuga on vaktsineerimist pakutud kõikidele seda soovinud tervishoiutöötajatele, mis hõlmab nii arste, õdesid, hooldajaid, kui ka ämmaemandaid, apteekreid ja teisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.