Uudis

Muutus välisriigist Eestisse sisenemise kord

"Laevakapten ei roni esimesena naiste ja laste päästepaati," oli Urmas Reinsalu seisukoht.Foto: Välisministeerium

Välisminister Urmas Reinsalu andis teada, et reedest, 15. jaanuarist muutus välisriigist Eestisse sisenemise kord. Tulles Estisse Euroopa riigist, mille nakatumisnäitaja jääb alla 150, ei pea jääma isolatsiooni (ajakohastatud info riikide nimistust leiab SIIT). Eesti nakatumisnäitaja oli reede hommikuse seisuga 578,64.

Neile kes saabuvad Eestisse teistest riikidest jääb endiselt kehtima kümnepäevane eneseisolatsiooni nõue, juurde tuli aga võimalus isolatsiooni kestuse lühendamiseks. Kui Eestisse tulija soovib, võib ta anda 72 tundi enne riiki sisenemist koroonaproovi ja seejärel kordusproovi mitte enne kui kuuendal päeval pärast esimese proovi andmist.

Proovi saab anda ka Eestisse saabumisel ja kordustesti mitte varem kui kuuendal päeval pärast esimese proovi andmist. Kahe analüüsi vahelisel ajal tuleb järgida eneseisolatsiooninõudeid.

Erandiks on, kui inimene saabub Lätist, Leedust või Soomest töö, õppimise, tervise, perekondlikul põhjusel. Sel juhul ei pea jääma eneseisolatsiooni.

Kui inimesel on tehtud PCR test mitte hiljem kui 72h Eestisse saabumisest aga reisib muul põhjusel Balti-Soome riikidest, siis ei pea samuti jääma eneseisolatsiooni.

Loe lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.