Uudis

Nädala lõpust on võimalik vaktsineerida ka Jansseni vaktsiiniga

Jansseniga saab esmane vaktsiinikuur tehtud vaid ühe süstiga.Foto: Shutterstock

Teisipäeval saabus Eestisse üle pooleteise kuu 2400 doosi ühedoosilist Jansseni koroonavaktsiini, mis jaotatakse kõikidesse maakondadesse. Kuna saabunud vaktsiinikogus ei ole suur, saab vaktsiinisüsti küsida eeskätt selle nädala reedest pühapäevani.

Vaktsiin saabus Eesisse teisipäeva õhtul, kolmapäeva jooksul tegeletakse vaktsiini komplekteerimisega ning neljapäeva hommikul saadetakse vaktsiin raviasutustele laiali. Hiljemalt reedel alustavad raviasutused vaktsineerimist ning infot selle kohta, millal ja millist vaktsiini pakutakse, lisatakse jooksvalt vaktsineeri.ee veebilehele.

Jansseni vaktsiinitarnetega on väljakutseid alates augustist, mil tootjal tekkisid nii tootmis- kui tarneprobleemid.

Haigekassa on vaktsineerijatega otsesuhtluses ning Jansseni vaktsiini on küsinud kõik haiglad ja vaktsineerimise erapartnerid, samuti mõned perearstikeskused ja ka koduõendusteenuse osutajad. Põhjuseks on ennekõike inimeste ootus, sest tegemist ühedoosilise vaktsiiniga. Koduõenduse puhul lisandub argumendina ka lihtsam logistika, sest koduõendusteenuse osutajad käivad kodus vaktsineerimas. Samuti küsivad inimesed Jansseni vaktsiini erinevatelt infotelefonidelt.

Eesti saab Hispaanialt laenuks 10 000 doosi Jansseni vaktsiini

Lisaks teisipäeval saabunud 2400 doosile on Eestil käimas läbirääkimised teiste Euroopa Liidu riikidega täiendavate Jansseni vaktsiinidooside saamiseks.

Kolmapäeval allkirjastasidki tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Hispaania terviseminister Carolina Darias San Sebastián lepingu, millega Hispaania kuningriik laenab Eestile 10 000 doosi Jansseni vaktsiini.

Laenatud vaktsiinikogust on Eestisse oodata uue nädala alguses ja vaktsineerimist saab nende doosidega alustada eeldatavasti nädala teises pooles. Vaktsiini jaotatakse kõikidesse maakondadesse. Hispaanialt laenatud vaktsiinikoguse anname neile tagasi hilisemate Eestile mõeldud tarnete arvelt.

Eesti on Euroopa Liidu ühishankes tellinud eelostulepinguga Janssenilt kokku 300 000 doosi COVID-19 vaktsiini, mis lepingu järgi peaks meieni jõudma selle aasta teise, kolmanda ja neljanda kvartali jooksul. Praeguseks on Janssen saatnud Eestisse kokku 48 400 doosi, millest 2400 doosi jõudis terviseametisse eile õhtupoolikul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.