Uudis

Nädala ülevaade: nakatumine on tõusutrendis, reisimised ja meelelahutusüritused toovad uusi haigusjuhte

Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Tondiraba spordihallis.Foto: Raigo Pajula / Ida-Tallinna Keskhaigla

Möödunud nädala jooksul lisandus 375 uut koroonaviiruse haigusjuhtu, nädal varasemaga võrreldes suurenes uute juhtude arv 24,6% võrra. Kui eelmise nädala numbrid annavad lootust, et haigestumiste kasvu kiirus on pidurdunud, siis tänane seis enam nii optimistlik ei ole.

Haigestumuse intensiivsus ECDC riskimaatriksi järgi on keskmine. Nakatamiskordaja R on üle-eestiliselt 1,2, olles jätkuvas kasvutrendis.

Terviseameti nädala epiidülevaate järgi tehti möödunud nädalal kokku 27 632 koroonatesti, millest 1,4% osutusid positiivseks. Eelmisel nädalal langes haigestumus vaid Ida- ja Lääne-Virumaal (vastavalt -21,2% ja -20% võrra). Haigestumus püsis stabiilsena Hiiumaal ja Raplamaal, teistes maakondades oli see kasvutrendis.

Möödunud nädala statistika järgi on suurenenud nakatumine pereringis (23,3%→25%) ja välismaal (20,4%→22,7%). Nädala jooksul registreeriti 75 sisse toodud haigusjuhtu, mis on seotud reisimisega 22 riigis. Kõige rohkem haigusjuhte on seotud reisimisega Venemaal ja Soomes. 8% juhtudes toimus nakatumine erinevatel meelelahutusüritustel osalemisel.

Haigestumine kasvab kiiremas tempos

Möödunud nädala statistika näitab, et nakkusjuhtude juurdekasv on veidi pidurdunud. Selle pinnalt prognoosis terviseamet, et käesoleval nädalal võiks nakatunute arv päevas olla umbes 70-80 ning augusti teises pooles on ootuspärased üle 100 nakatunuga päevad. “Kasvu kiirus on pidurdunud ja on lootust, et see võiks ka jätkuda paaril tuleval nädalal,” ollakse nädala epiidülevaates optimistlikud.

Tegelikult aga on täna juba pilt veidi teine. Teisipäeval lisandus 81 ja viimase ööpäevaga koguni 96 uut positiivset testi. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 57,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,5%.

21. juuli hommikuse seisuga viibib haiglas 14 koroonapatsienti, nendest intensiivravi vajab 3 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 1 inimene. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 58 aastat. Viimase ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1271 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 605 839 inimesele, kellest 77 613 on pooleli oleva vaktsineerimisega, 528 226 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Täielikult vaktsineeritute seas on 19. juuli seisuga haigestunud koroonaviirusesse 699 inimest ehk ainult 0,13 % kõikidest vaktsineeritutest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.