Uudis

Nädalaga lisandus kuus gripijuhtu

Gripi tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu.Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3308 inimest, 38% kõikidest haigestunutest olid lapsed.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 248,7. Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt kuus A-gripiviirust.

Terviseameti andmete põhjal saab  haigestumise intensiivsust hinnata madalaks, registreeritakse üksikud gripijuhud. Võrreldes nädal varasemaga kasvas haigestumus vanusrühmades 5-14 ning 15-64, vastavalt 17,4% ja 5,7% võrra. Jätkuvalt on haigestunute seas enim kuni 5-aastaseid lapsi. 

Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt rinoviirus, millele järgnevad SARS-CoV-2 ning paragripiviirus. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud kaheksa patsienti, neist kolm alla nelja aastast last ja neli vanemaealist patsienti. 

2022. aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele. Tasuta vaktsiinid on kättesaadavad perearstikeskustest ja valitud apteegitest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.