Uudis

Ajutiselt said nädalavahetuse massvaktsineerimisele tulla ka 50-aastased ja vanemad

Foto: Shutterstock

Täiendatud 11.13: Kui ajutiselt said läbi registratuur.ee end vaktsineerimisele aja kinni panna ka 1971. aastal sündinud ja vanemad inimesed, siis nüüd on see võimalus suletud ja registreerida saavad endiselt 1956. aastal sündinud ja vanemad. Haigekassa pressiesindaja Evelin Trinki sõnul oli tegemist Medicumi ja Confido isetegevusega, mis ei olnud Haigekassaga kooskõlastatud.

Originaal: Kui esialgu said nädalavahetustel üle Eesti toimuvatele massvaktsineerimistele registreerida 1956. aastal sündinud ja vanemad, siis digiregistratuuri andmetel on nüüd vanusepiiri alandatud 1971. aastal sündinud ja vanematele inimestele.

See tähendab, et nüüd saavad end lasta vaktsineerida 50-aastased ja vanemad. Digiregistratuuri andmetel on hetkel veel saadaval sadu vabu aegu selle nädala massvaktsineerimisele. Täpsemat infot saad vaadata siit.

Esialgse plaani järgi pidi sel nädalavahetusel vaktsineeritama üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.