Uudis

NOËP avaldab, kuidas ta võitleb koroonamasendusega ning jagab head nippi, kuidas peost maksimum võtta

Andres Kõpper teab: õnnelikuks saab siis, kui on häid asju, mida oodata.Foto: Siim Männik

Uues podcastis “Mariiga õnnest” uurib ajakirjanik Marii Karell Eesti inimestelt, kuidas nemad endal tuju hea ja füüsilise ning vaimse tervise korras hoiavad.

Sarja teises osas räägib muusik Andres Kõpper ehk NOËP, kuidas ta avastas, et covid-masenduse vastu aitab võidelda Qi Gong hingamine. Vestlusest selgub, kuidas ta seda viljeleb ja milliseid praktikaid ta veel õnneotsingutel on katsetanud.

Ühtlasi selgub, et NOËP viis täide oma suure unistuse ja ostis maatüki ning ehitas sinna päris isikliku maja.

Kuus asja, mida NOËPist teada saime

NOËP tegi noorte seas ülipopulaarse TikToki Kaerajaani muusika

Muusikutel on väga oluline anda kontserte, sest sealt tuleb raha. Kuskohast tuleb muusikutel praegu elamiseks raha, kui kontserte ei saa anda?

“Ega väga palju ei tulegi,” nendib NOËP ja lisab: “Olen paar sellist soundtrack’i teinud. Kirjutasin ühe reklaami jaoks spetsiaalselt loo ning EASil oli TikToki kampaania ja mul paluti, et ma teeksin Kaerajaanist sellise loo, mille järgi saaks TikToki tantse teha. See oli huvitav väljakutse, kuidas lahendada sellist asja. Minu arust tuli see väga hästi väga hästi välja. Ma ei ütleks, et ta päris viral on, aga ikka levib seal.”

NOËP oskab väga hästi parodeerida, aga kahjuks ainult ühte inimest.

“Võib-olla nüüd enne jõule natukene hakkas pihta, ära kaaguta mul peas….,” imiteerib Kõpper.

Marii Karell: “See on Priit Pius, kes teeb Savisaart!”

“Täpselt, ma ei oska Savisaart ise teha. Ma teen Priit Piusi, kes teeb Savisaart,” naerab Kõpper.

NOËP ei osta odavaid asju.

“Ma proovin vältida odavuse mõjuvõimu. Kui on jube allahindlus või on suured riidebrändid, mis müüvad hästi odavalt riideid, siis ma proovin neid ikka vältida. Kui on aga ülikorralik taaskasutusest tulnud kampsun, mis ei maksa üldse vähe, vaid 35-50 eurot, siis ma olen nõus seda ostma, kui näen, et asi on kvaliteetne. Sama asi kehtib ka toiduga, mulle meeldib osta rohkem ökomaid asju. Väga palju on sellest muidugi kindlasti ka rohepesu…,” kirjeldab Kõpper.

NOËP teab head nippi, kuidas peost maksimum võtta: tuleb enne trenni teha!

“Alkohol on väga maitsev märjuke, kui see on hästi tehtud. Ma olen täiesti teadlikult teinud seda ka, et kui tean, et kellegi sünnipäev või pidu on tulemas, siis ma püüan enne seda juba ennetavalt trenni teha, siis ma tean, et ma kannatan vaimselt seda alkoholi palju rohkem,” avaldab Kõpper oma nipi.

NOËP hoiab parema keha energeetika nimel alkoholi tarbimist mõõdukana.

“Midagi läks nihu ja eikusagilt hakkas ärevus sisse tulema ja täiesti ilma põhjuseta. Võib-olla olen liiga palju õlut joonud viimasel ajal, aga ütleme nii, et see status quo, mis mul oli, lõi kõikuma,” tõdeb NOËP.

“See ei tähenda, et jood end mäluauku iga päev, aga piisab ka sellest, kui juua 1-2 õlut päevas kaks nädalat järjest, siis see mõjutab su keha energeetikat väga palju. Enamik inimesi teab ikka tänapäeval, et alkohol on depressant ja pole ime, et ta tegelikult depressiivselt inimesele mõjub.”

NOËP igatseb tagasi aegu, kus sai normaalselt väljas käia.

“Kui ikka üldse sotsiaalset lävimist ei ole sõpradega või traditsioonilist väljaskäimist nädalavahetuseti, siis elu läheb tuimaks. See ei tähenda, et peaks joomas käima iga nädalavahetus, aga et sa saad minna teatrisse või sõpradega kinno või õhtusöögile, ilma, et peaks muretsema ja kartma, kas ikka on vaja minna. Pimedal ajal hakkab see ajudele küll,” kurdab NOËP. 

Milline on Andres Kõpperi õnne valem ja milliste nippidega ta masenduse vastu võitleb, kuula uuest podcastist “Mariiga õnnest”.

Podcast on kättesaadav enamlevinud keskkondades nagu Apple Podcasts, Spotify ja Google Podcasts. Podcasti toetab Eesti Loto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.