Uudis

Noortele saab alates neljapäevast vaktsineerimisaega broneerida

Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Mustamäel kultuurikeskuse Kaja ruumides.Foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla

Alates neljapäevast on Covid-19 vastu vaktsineerimine avatud ka 12-15aastastele noortele, alaealistele saab aja kirja panna lapsevanem.

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer teatas täna, et alates neljapäevast on võimalik vaktsineerimisaega broneerida kõigil neil, kellel on 12. sünnipäev seljataga. “Arvestama peab sellega, et alaealisele peab aja kirja panema lapsevanem või eestkostja ja hea oleks, kui täiskasvanu läheb ka vaktsineerimisele kaasa,” lisas ta.

Vaktsineerimisjuht tõi välja, et eraldi kampaaniat ega vaktsineerimiskeskust noorte vaktsineerimiseks ei looda. Kuna aga Euroopa Ravimiamet on andnud loa kasutada Pfizeri koroonavaktsiini ka 12-15-aastastel ja vaktsineerimiskeskustel parasajagu jõudlust on, siis kätt noorte vaktsineerimisele ette ei panda.

Terviseameti asejuhataja Mari-Anne Härma lisas, et kuigi vaktsineerimise töörühm otsustas esmaspäeval luua vaktsineerimisvõimaluse kõikidele 12–15aastastele, ei ole see siiski riiklik prioriteet, sest India ehk delta tüve leviku tõttu suureneb vaktsineerimata vanemate inimeste haigestumise risk.

Vabu aegu on vaktsineerimiseks on hetkel saada üle Eesti ja neid lisatakse pidevalt juurde vastavalt saabuvatele vaktsiinitarnetele. Seer märkis seejuures, et 23. ja 24. juunil vaktsineerimiskeskused ei tööta, et tervishoiutöötajatele puhkust anda.

Järgmisel nädalal saabub Eestisse 64 350 doosi Pfizerit, 10 800 doosi Modernat ja 4000 doosi Jannsenit. AstraZenecat enam juurde ei tellita.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 530 531 inimesele, kellest 173 157 on pooleli oleva vaktsineerimisega, 357 374 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Ööpäeva jooksul manustati 10 588 doosi, kokku on manustatud 848 237 vaktsiinidoosi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.