Uudis

Õdede liit ei ühine kollektiivlepinguga: kollektiivlepinguks peetav dokument meie vajadusi ei arvesta

Õdede liidu president Anneli Kannus on ääretult pettunud, et riiklik lepitaja ei tegelenud õdede pöördumisega sisuliselt.Foto: Postimees/Scanpix

Õdede Liit teatas, et nemad tervishoiu kollektiivlepinguna käsitletava dokumendiga ei ühine, sest see ei kata õdede ja kutsega hooldustöötajate vajadusi.

Õed ootavad, et tööandjad asuksid õdede ja kutsega hooldustöötajate töötingimuste osas läbirääkimistesse suurima õendusorganisatsiooni Eesti Õdede Liiduga.

Õed juhivad tähelepanu, et kui teiste töötajate esindajatega on läbirääkimised toimunud, siis õdede liiduga on need seiskunud.

Õdede liit näeb, et ülekoormust peaks kompenseerima

“Õnnitleme arste, kes on teinud tööandjatega imepärase kokkuleppe palgatingimusteks eriarstidele, keda on 93% kogu arstkonnast. Meie selja taga lepiti õdede palgatõusuks kokku 40 senti tunnis ja hooldustöötajate palgatõusuks 25 senti tunnis, mis töötajate vajadusi pideva ülekoormuse tingimustes ei rahulda,” kommenteeris õdede liidu president Anneli Kannus.

Kannus lisas, et seepärast ootavad, et tööandjad tuleksid nüüd tervishoiu reaalseid olusid arvestava pakkumisega Eesti õdede liiduga läbirääkimistele, mida nad on otsustanud teistest läbirääkimistest eraldi pidada.

Ta tõdes, et neile infona edastatud leping ignoreerib täiesti Eesti tervishoiu suurimat murekohta – õdede puudust.

“Õdesid esindava organisatsioonina ei ole meil võimalik jätta tähelepanuta õdede puudusest tingitud ülekoormuse kompenseerimise vajadust,” märkis liidu esindaja.

Kannuse sõnul on läbirääkijad pühendanud palju tähelepanu eriarstide palgatingimuste parandamisele, kuid unustanud täiesti eriõdede kõrgemale kvalifikatsioonile vastava töötasu vajaduse.

“Tervishoiu kollektiivlepinguna käsitletavast dokumendist on selgelt näha, miks Õdede Liit otsustas eelmise aasta juunis kollektiivlepingu läbirääkimistele minna iseseisvalt. Kui oleksime saanud osaleda läbirääkimistes, oleks ehk jõutud õiglase leppeni,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.