Uudis

Pai-kampaaniaga on õdedele ja hooldajatele kogutud üle poole miljoni euro

Pai-kampaania on kodanikualgatus, millega tänatakse õdesid ja hooldustöötajaid.Foto: Shutterstock

Õdede ja hooldustöötajate tunnustamiseks ja tänamiseks loodud pai-kampaaniaga koguti kahe kuuga kokku 565 205 eurot. Kampaaniat pikendatakse spetembrini, et võimaldada igale Eesti õele ja hooldustöötajale 50-eurone elamuskingitus.

31. mai seisuga olid 3261 eraisikut ja 171 ettevõtet pai-kampaania toetuseks annetanud kokku 565 205 tuhat eurot. Õdede liidu asepresidendi Gerli Liiveti sõnul on väga liigutav, kuidas Eesti inimesed on algatusega kaasa tulnud.

„Kui algatajad meie poole talvel pöördusid, näis see aktsioon kui üks suur hea tahe. Kuna numbrid olid müstilised, siis täit veendumust, et see kõik ka õnnestub, veel ei olnud,” tõdes Liivet. “Aga see õnnestus tänu headele Eesti inimestele. Suur-suur tänu meie õdede ja hooldustöötajate poolt kuulub kõigile annetajatele! Iga panus on siin väga oluline, sest eeskätt on tegemist tunnustusprojektiga.” 

Nüüd saavadki ligi 12 000 Eesti õde ja hooldustöötajat jaanipäevaks kätte 50 euro väärtuses pai-kaarte. Esimesed 1300 kaarti anti esmaspäeval üle Tallinna lastehaigla ja Ida-Tallinna keskhaigla esindajatele. 

PAI algatajad pikendasid ühtlasi kampaaniat kuni septembrini, seades eesmärgiks koguda kokku 850 000 eurot. Nõnda saavad 50-eurose pai-kaardi kõik Eesti õed ja hooldustöötajad.

Pai-kampaania ühe algataja Meelis Kubitsa sõnul võtsid algatajad teadliku riski, et septembriks suudetakse kokku koguda 850 tuhat eurot, mis lubaks anda 50 euro väärtuses kaardid kõigile õdedele ja hooldustöötajatele. „Alternatiiv olnuks täna ja kohe kõigile anda kätte kaardid väärtuses 33 eurot 25 senti, aga me usume, et pai algatuse potentsiaal on suurem,“ sõnas Kubits. 

Täpsemalt saab iga õde ja hooldaja 40 ja 10 euro vääringus pai-kaardid, mida saab kasutada eraldi või koos algatusega liitunud teenuspakkujate juures. 31. mai seisuga on nende seas üle saja majutusasutuse, restorani, kultuuriasutuse või muu teenuspakkuja. 

„Partnerite osakaal kasvab iga päevaga ja me julgustame kõiki liituma. Pai-kampaania oli ju loodud selleks, et lisaks tähelepanule ja tunnustusele meie tublide õdede ja hooldustöötajate aadressil, üritada suunata täiendavaid vahendeid sinna, kus on olnud väga raske – majutus- ja toitlustusasutustel, meelelahutus- ja kultuurisektoris,“ lisas kampaania üks algataja Katri Link. 

Kõik pai-kampaaniaga seotud tehnilised kulud on kaetud algatajate endi või partnerite poolt. Annetatud vahendid jõuavad sendipealt edasi pai-kaardi omanikeni.

PAI annetusi saab teha arveldusarvele Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond EE824204278618211200, märksõna ”PAI“.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.