Uudis

Paljudes Hispaania regioonides rakendusid uued viirusepiirangud: suletud on ööklubid ja piiratud söögikohtade lahtiolukuajad

Foto: Shutterstock

Hispaanias jõustusid esmaspäeval uued viirusepiirangud, mistõttu sulgesid uksed veel nelja regiooni ööklubid.

Hispaania suurima elanike arvuga piirkonnad, Andaluusia, Galiitsia ja Kantaabria põhjas ning Kastiilia ja León keskel olid regioonidest viimased, kus rakendusid valitsuse reedel avaldatud viirusejuhtude kiire kasvu peatamiseks kehtestatud 11 meedet.

La Riojas ja Murcias rakendusid piirangud juba pühapäeval.

Öödel pidutseda armastava riigi kehtestatud uute meetmete hulgas on kõigi diskoteekide, ööklubide ja tantsusaalide sulgemine, restoranid ja baarid peavad uksed kinni panema kell 01.00 ning alates südaööst ei lubata enam sisse uusi külastajaid. 

Kõik Hispaania 17 omavalitsust, kes tervishoiu eest vastutavad, nõustusid meetmete kehtestamisega. Nende seas on ka suitsetamise keelamine avalikes kohtades juhul kui pole võimalik hoida kahemeetrist vahemaad ning hooldekodude külastuste piiramine.

Politsei hinnangul osales Madridis pühapäeval toimunud meeleavaldusel 2500 kuni 3000 inimest, kes skandeerides “vabadus” avaldasid meelt kohustuslike näomaskide ja teiste valitsuse viirusepiirangute vastu.

Paljud meeleavaldajad ei kandnud avalikus kohas maski, kuigi see on seadusega kogu riigis kohustuslik, ega pidanud kinni ka suhtlusvahemaast.

“Toimunu saab rangelt karistatud,” ütles raadiojaamale Cadena Ser José Manuel Franco, keskvalitsuse esindaja Madridis.

Samas kuulutas Baskimaa esmaspäeval välja “tervishoiualase eriolukorra”, mis võimaldab regioonil uute nakkusjuhtumite “tsunami” ohus kehtestada naaberregioonidest karmimaid meetmeid.

Hispaanias on pea 343 000 COVID-19 nakatunut, mis on üks suurimaid nakatunute arve Lääne-Euroopas. Viimase kahe nädala jooksul on 100 000 elaniku kohta olnud 115 uut nakatunut, samas kui Prantsusmaal oli see arv 45, Suurbritannias 19 ja Saksamaal 16.

Kuid suur hulk uusi nakkusjuhtumeid on asümptomaatilised ning suremus on märgatavalt vähenenud. Hispaania 28 617 koroonasurmast vähem kui 300 on toimunud pärast karmide liikumispiirangute lõpetamist 21. juunil.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.