Uudis

Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks 347 150 eurot

Sel aastal asus esikoha nimel heitlusse 15 247 parti.Foto: Annika Metsla

Lastekaitsepäeval, 1. juunil ETV otse-saatena toimunud Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks 347 150 eurot.

Kokku astus juba kaheksandal Pardirallil esikoha nimel heitlusse 15 247 parti. Pardinumbrite soetamisega annetasid head inimesed ja ettevõtted 209 400 eurot, telefoni annetustega lisandus 137 750 eurot.

“Olime varakevadel sarnases olukorras kui eelmiselgi aastal. Viiruse laialdase leviku tõttu ei olnud mõeldav suure traditsioonilise perepeo korraldamine Kadriorus. Samuti pelgasime, kas raskest talvest kurnatud inimesed leiavad endast jõudu ja võimalusi toetada vähihaigeid lapsi ja nende vanemaid,” ütles vähihaigete laste vanemate liidu juht Kaili Semm.

“Samas teadsime, et aasta on olnud väga keeruline ka meie väikestele vapratele kangelastele, kel käsil raske võitlus homse nimel. Otsustasime, et Pardiralli toimub kindlasti ja korraldame seda sarnases formaadis eelmise aastaga, mil meile tuli appi ETV,” lisas Semm.

Seejuures tõdes Semm tänulikult, et nädal enne Pardiraralli algust olid kõik pardikesed endale sõbra leidnud. “Hoolimata keerulisest ajast, tegime omamoodi rekordi, sest kunagi varem pole pardinumbrid nii kiiresti otsa lõppenud,” märkis ta.

“Pardirallile eelnenud nädalal saime palju kõnesid inimestelt, kes soovisid veel enda nimel starti minevat parti toetada, kuid paraku olid oma ostu jätnud viimasele hetkele. Siit soovitus järgmisteks aastateks – häid part-sportlasi tuleks asuda toetama varakult!”

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.