Pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks 376 578 eurot

Vannipartide avastardi andis president Alar Karis.Foto: Annika Metsla

Lastekaitsepäeval, 1. juunil toimunud pardiralli kogus vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks 376 579 eurot.

„Viimased kolm aastat on olnud äärmiselt keerulised. Kuid hoolimata sellest, kas maailmas on tervishoiukriis või Euroopas toimub võitlus vabaduse eest, haigestub Eestis vähki umbes 50 last aastas,“ ütles vähihaigete laste vanemate liidu juht Kaili Semm.

„Perede jaoks, kes on saanud vähidiagnoosi, toob iga uus päev uue võitluse. Raha, mida kogume vähihaigete laste ja nende vanemate jaoks, annab võimalusi ja toetab nende tervemist. Alles möödunud nädalal otsustas liit 500 000 euro eraldamise väikese poisi raviks Soomes, mida täna muudest vahenditest ei ole võimalik rahastada. Tänu headele oardiralli annetajatele ja sõpradele saame selliseid võimalusi ja lootust tervenemiseks üheskoos luua,“ lisas Semm. 

Liidu 30. sünnipäeval, 16. aprillil teavitati avalikkust, et üheksas pardiralli toimub lastekaitsepäeval, 1. juunil ning sponsor-sõpra hakkas otsima rekordiline arv part-sportlasi. Ja kõik nad ka leidsid endale sõbra. Niisiis astus juba üheksandal pardirallil esikoha nimel heitlusse koguni 16 000 parti. 

Pardinumbrite soetamisega annetasid head inimesed ja ettevõtted 241 670 eurot. 122 460 eurot lisandus telefoniannetustega ning hulk inimesi tegi lisaks pangaülekande vähihaigete laste vanemate liidule. 

Olgugi, et Pardiralli on tänaseks lõppenud, jäävad pardiralli.ee lehel olevad annetustelefonid jätkuvalt avatuks ja iga soovija saab oma annetuse teele panna. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.