Uudis

Patsiendiportaali lisandus võimalus broneerida aega koroonaviiruse vaktsineerimiseks

Uuendatud kell 6:40, lisatud juhend

Kuvatõmmis patsiendiportaalist.Foto: Geenius Meedia

Eile hilisõhtul lisandus patsiendiportaali digilugu.ee võimalus broneerida aega koroonaviiruse vaktsineerimiseks. Aega saab broneerida läbi üleriigilise digiregistratuuri. 

Enne aja broneerimise juurde suundumist kuvatakse portaalis meelespead, kus tuuakse välja, et esmalt saavad COVID-19 vaktsiini kõrge nakkusohu ja kõrge terviseriskiga inimesed.

Kui aega üritab broneerida inimene, kes ei ole riskirühmast, siis ei kuvata talle teenuste valikus COVID-19 vaktsineerimise võimalust. 

Juhend, kuidas vaktsineerimise aega broneerida

Aja broneerimiseks suundu esmalt patsiendiportaali digilugu.ee ning logi portaali sisse vajutades nupule “Sisene”.

Sisselogimiseks vali endale meelepärane autentimisvahend.

Patsiendiportaali jõudnuna peaksid juba märkama, et paremas servas on valik, mida seal varem ei olnud. Kui oled vaktsineerimisest huvitatud vajuta nupul “COVID-19 vaktsineerimine”.

Seejärel kontrollib süsteem, kas sa kuulud riskirühma või mitte. Kui sa ei kuulu sinna, nii nagu siinkirjutaja, siis kuvatakse meelespead vaktsineerimisplaanist.

Kui sa aga kulud riskirühma, siis tervitatakse sind nimeliselt ja teatatakse uhkelt, et on jõudnud kätte sinu kord vaktsiin saada.

Mustasid kaste süsteem ei kuva, need oleme lisanud ise, et ei avaldaks delikaatseid isikuandmeid inimese kohta, kellele vaktsineerimist pakuti.

Seejärel avaneb nii neile, kes on riskirühmas, kui ka neile, kes ei ole ühesugune vaade. Teenuste nimekirjast peab leidma üles “COVID-19 vastu vaktsineerimine” valiku. Kui sa ei ole riskirühmas, siis seda valikut sulle ei näidata. Kui oled, siis saad suunduda edasi aja broneerimise juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.