Uudis

Perearst: ärge tehke koroonaeitajatele üleskutseid allkirjastada arstiabist loobumise avaldust

Perearst Karmen Joller ütleb, et iga nakkushaige peab saama kiiret ja adekvaatset abi, et ta haigust teistele võimalikult vähe edasi kannaks.Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix

Viimasel ajal kuuleb vaktsiinipooldajate ridadest üha sagedamini seisukohta, et need, kes koroona olemasolu ei usu ning vaktsiini ära põlgavad, peaksid allkirjastama avalduse, et COVID-19sse nakatumise korral loobuvad nad arstiabist.

Perarst Karmen Joller toob ühismeedias välja, et selline seisukoht ei ole sugugi arstieetikaga kooskõlas. Mitte ükski meedik ei jäta hätta vaktsiinist keeldunud inimest, samamoodi nagu ei jäeta hätta ülekaalulist või suitsetavat inimest.

“Täitsa huvitav, kuidas arstiabist loobumise avalduse täitmist reaalelus ette kujutatakse? Et mu juurde tuleb palavikust vankuv ja end hingetuks köhiv vaktsineerimata inimene ja ma ütlen lihtsalt, et minge ära, te pole vaktsineeritud? Ei-ei, nüüd on hilja avaldust tagasi võtta – minge minema, ise olete süüdi, kui oma pereliikmeid nakatate ja tagatipuks veel ära surete. Nii? Päriselt?” esitab dr Joller küsimuse.

Ta lisab, et nakkushaige peab saama kiiret ja adekvaatset abi, et ta haigust teistele võimalikult vähe edasi kannaks. Seepärast on ka väga oluline, et ka vaktsiinivastased või koroonaeitajad saaksid arstiabi kõikide maksumaksjatega võrdsetel alustel.

“Ärge tehke üleskutseid allkirjastada arstiabist loobumise avaldust! Armsad vaktsiinist keeldujad, ja see käib ka mittekeeldujate kohta, kui nakatute, püsige kogu määratud aja isolatsioonis – ka siis, kui sümptomeid pole!”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.