Uudis

Perearst: ei ole olemas arstitõendit, mis tõestab lasteasutusele, et laps võib pärast haigust kooli minna

Perearst Piret Rospu.Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Perearst Piret Rospu avaldas, et on kokku puutunud murega, kus tõbisena lasteaiast eemal olnud laste vanematelt on lapse lasteaeda toomisel soovitud arstitõendit, et laps on terve ning tohib aias käia.

Rospu nentis, et ilmselt muutub teema seoses koolide avamisega veel aktuaalsemaks, kuid ütles, et kirjeldatud tervisetõendit perearstid ei väljasta, sest sellist tõendivormi lihtsalt ei ole olemas.

“Laste tervise eest vastutavad lapsevanemad ja lapse tervisesse puutuva info osas teavitavad kooli lapsevanemad,” märkis Rospu.

Ta selgitas, et Eestis ei ole olemas sellist arstitõendit, mis kinnitaks, et kui laps on 14 päeva kodus isolatsioonis olnud, siis võib ta kooli minna.

“Lapsevanemate ja lasteasutuste vahel peab olema usaldus ja mõlemad pooled peavad kinni pidama oma vastutusest. Samuti ei pea inimesi testima, kui nad on 14 päeva eneseisolatsioonis ära olnud. Perearstid testivad jätkuvalt vaid sümptomitega inimesi ja ainsa asümptomaatilise erandina neid inimesi, kes lähevad hooldekodudesse,” tõi perearst välja.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.