Uudis

Perearst: nakatumisjuhtudele reageeritakse koolides liiga jõuliselt

Perearst Piret Rospu ütles, et kui õpetaja peab koju jääma, siis mõjutab see paratamatult paljusid lapsi. Seepärast on võtmetähtsusega just õpetajate kokkupuutevõimaluste vähendamine.Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Viimasel ajal on mitmed koolid teada andnud, et koroonaviiruse tõttu suunatakse lapsed koduõppele. Viimati teatas sellest Jüri gümnaasium, mille kogu koolipere alustas distantsõppega neljapäeval (5. novembrist).

Kuna ühel söökla töötajal diagnoositi COVID-19 ning alternatiivset toitlustusvõimalust ei õnnestunud koolipidajal leida, pääsevad lapsed uuesti kooli kahe nädala pärast 16. novembril.

Nakatumisjuhtudele reageeritakse väga jõuliselt

Perearst Piret Rospu arvates reageeritakse koolides koroonaviiruse nakatumisjuhtudele väga jõuliselt, kuid on ebaproportsionaalne, kui ühe nakatunu tõttu peab kaheks nädalaks koduõppele minema kogu kooliaste, nagu mitmes koolis praegu toimunud on.

Rospu möönas, et ta ei tunne ühegi kooli hingeelu lähemalt ja võimalik, et tõesti on tekkinud palju kontaktseid õpetajaid ning kui õpetaja peab koju jääma, siis mõjutab see muidugi paratamatult paljusid lapsi.

“Et sellist olukorda vältida, näib, et võtmetähtsusega on just õpetajate omavaheliste kontaktide vähendamine. Palun mõelge inimeste liikumine oma koolis läbi!” oli Rospu soovitus.

Enne sulgemist tuleks püüda leida alternatiive

Ka viroloogiaprofessor Irja Lutsar nentis, et koolide sulgemine tundub liiga kergelt toimuvat ning enne kooli täielikku sulgemist tuleks püüda leida alternatiive.

“Laste päevade kaupa üksinda kodus olemine põhjustab omaette probleeme nii gümnaasiumis kui ka algkoolis. Kui kooli söökla on kinni võiks alternatiiviks olla võileibade kaasa võtmine mitte laste kaheks nädalaks distantsõppele saatmine,” pakkus professor välja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.