Uudis

Perearstide selts: perearstid ei väljasta tõendeid, mida nõuavad asutused või organisatsioonid, et lubada inimesi laagrisse, võistlusele või mõnele teisele üritusele

Perearst Marko Ölluki sõnul peavad perearstil olema konkreetsed kriteeriumid, mille järgi saab hinnata, kas tervisetõendit on võimalik väljastada. Erinevate asutuste ja organisatsioonide nõutavatel tõenditel need kriteeriumid puuduvad.Foto: Julia-Maria Linna

Eesti Perearstide Selts tuletab meelde, et perearstid väljastavad vaid neid tervisetõendeid, mida Eestis kehtivad riiklikud seadused ja määrused nõuavad.

Perearstid puutuvad üha enam kokku olukorraga, kus erinevad asutused ja organisatsioonid on kehtestanud tõendinõude, mille alusel saab lubada inimese laagrisse, võistlusele või mõnele teisele üritusele.

Eesti perearstide seltsi hinnangul on see põhjendamatu ning enamiku tõenditest võiks asendada tervisedeklaratsiooniga, millega inimene võtab ise vastutuse oma tervise eest.

„Tervisetõendi eesmärk on anda meditsiiniline hinnang konkreetse isiku kohta ning see peab olema nii ajaliselt kui sisuliselt täpne,” selgitas dr Marko Ölluk Eesti perearstide seltsist. „Seetõttu on arusaamatu, millist eesmärki erinevate asutuste poolt nõutud tõendid täidavad ja mis nendest pärast esitamist edasi saab: kas need arhiveeritakse või kas nende kohta tehakse aruandlust?”

Perearstil peavad olema konkreetsed kriteeriumid, mille järgi saab hinnata, kas tervisetõendit on võimalik väljastada. Erinevate asutuste ja organisatsioonide nõutavatel tõenditel need kriteeriumid puuduvad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.