Uudis

Personalipuudus kummitab: Tallinna ühe õendusabikliiniku patsiente on paigutatud mujale, et vabastada õendustöötajaid COVID-patsientide raviks

Lääne-Tallinna keskhaigla.Foto: Lääne-Tallinna keskhaigla

Püsivalt kõrge koroonasse nakatumise määr on tõstnud Tallinna kiirabi töökoormust kolmandiku võrra, plaanilist ravi Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaiglates on olulisel määral piiratud ning COVID-patsientidele mõeldud voodikohad on enamjaolt hõivatud.   

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul töötab Tallinna Kiirabi juba veebruari lõpust tavapärasest ligi 30 protsendi võrra suurema koormusega. Ressurssi on lisatud reservi arvelt ja tööle pandud täiendavaid kiirabibrigaade Lasnamäele, Kesklinna ja Mustamäele.

Alates 11. märtsist avati täiendav tugikeskus ka Maardus, mis võtab koormust ära seda piirkonda seni täiendavalt teenindanud Mahtra tugikeskuselt Lasnamäel, kus on samuti kõrge nakatumine. Tallinna haiglate täitumisel hospitaliseeritakse Tallinna patsiente Pärnusse, Raplasse, Haapsallu ja Rakverre.

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov nentis, et plaaniline ravi Tallinna haiglates on paraku praegu piiratud.

“Oleme teinud raske valiku ja saatsime Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinikust 34 patsienti mujale, peamiselt lähedaste nõusolekul koju, hooldekodudesse või teise õendusabiteenuse osutaja juurde, et vabastada õendustöötajaid COVID-patsientide raviks,” selgitas Popov.

Kolmapäevase seisuga on Lääne-Tallinna Keskhaiglas ravil 107 ja Ida-Tallinna Keskhaiglas 127 Covid-patsienti. Möödunud nädalal pidid Tallinna haiglad COVID-19 ravivõimekust suure voodihõive tõttu suurendama.

PRaeguseks tagavad AS Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla pandeemilise nakkuse raviks vastavalt 156 ja 123 voodikohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.