Uudis

Põhja-Eesti Regionaalhaigla uues korpuses hakkavad ravi saama enam kui pooled Eesti vähipatsientidest

Regionaalhaigla Y-korpuse avamine.Foto: Raul Mee

Esmaspäeval, 27. veebruaril avati Mustamäe meditsiinilinnakus pidulikult Põhja-Eesti Regionaalhaigla uus Y-korpus, mis loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused, koondades regionaalhaigla vähiravi tänapäevasesse ja patsiendisõbralikku keskkonda.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu sõnul on eelkõige uue Y-korpuse näol tegemist vähiravikeskusega. „Uus korpus annab meie patsientidele võimaluse tunda end ravikeskkonnas hästi, lähedastele võimaluse külastada patsiente individuaalsemalt, personalile võimaluse teha tööd tänapäevastes töötingimustes,“ selgitas Peedu.

Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Helis Pokkeri sõnul on kaasaegne pahaloomuliste kasvatajate ravi interdistsiplinaarne, paljude erialade ühine pingutus.

„Parimad vähiravitulemused saadakse just üksuste tsentraliseerimisega suurtesse keskustesse, kus on võimalik teha koostööd paljude erinevate meditsiini erialade ja kolleegidega. On hea meel, et koos vähiraviosakondadega tulevad meiega siia majja ka patoloogiakeskus, sisehaiguste kliiniku erinevad erialad, MRT ja teised,“ rääkis dr Pokker, kelle sõnul hakkavad uues korpuses ravi saama enam kui pooled Eesti onkoloogilistest haigetest.

Regionaalhaigla uude Y-korpusesse kolivad plaanilise vähiravi ja neeruhaiguste raviga tegelevad päevaravi ja statsionaarsed osakonnad. Sealhulgas onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku keemiaravi päevaravi osakond, keemiaravi ja hematoloogia palatiosakonnad, nefroloogiakeskuse hemodialüüsiosakond ja palatiosakond, samuti kaua uut maja oodanud patoloogiakeskus.

Hoone 0-korruselt asuvad apteegi lahustuskeskus, kahe magnetresonantstomograafiga (MRT) radioloogiaüksus ja patoloogiakeskuse lahanguala.

Ravitöö uues korpuses algab uuel nädalal, 6. märtsil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.