Uudis

Politsei pidas Peep Talvingu rünnaku uurimise asjus kinni mehe, kes oli seotud maskivastase meeleavalduse korraldamisega

Uudis täiendatud

Novembris toimunud maskivastase meeleavalduse registreeris PPA-s Andrei Vesterinen, kes peeti kinni seoses Peep Talvingu ründamisega.Foto: Liis Treimann / Postimees / Scanpix

Kolmapäeva õhtul rünnati oma töökohast Põhja-Eesti regionaalhaiglast koju minema hakanud haigla ülemarsti professor Peep Talvingut, kes on ka teadusnõukoja liige (loe uudist siit).

ERR kirjutab, et Talvingule näkku visatud vedelik oli uriin ning Peep Talvingu ründamise uurimise raames on politsei pidanud kinni Andrei Vesterineni.

Möödunud aasta novembris kirjutas Geenius, et Vesterinen on seotud Tallinnas toimunud maskivastase meeleavalduse korraldamisega. Samuti, et igapäevaselt tegutseb ta juristina ning aitab muuhulgas soovijail ajateenistusest kõrvale hiilida.

Andrei Vesterinen oli ka see, kes jaanuari lõpus võttis telefonikõne teadusnõukotta kuuluvale Irja Lutsarile, kõne salvestas ning hiljem seda avalikult jagas.

Neljapäeval pidas politsei päeva jooksul kogutud infole tuginedes kinni mehe, keda oli alust kahtlustada PERH-i ülemarsti ründamises. Reedel mees vabastati ning politsei jätkab juhtunu uurimist. 

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütles, et politsei pidas eile kinni 36aastase mehe ning kontrollis tema seotust PERH-i ülemarsti ründamisega. Kriminaalpolitseinikud tegid neljapäeva jooksul erinevaid menetlustoiminguid ning kogutud tõendite järgi piisavalt alust pidada mees kinni ning kuulata ta üle.

Tambre sõnul andsid kinnipidamiseks alust eelkõige sündmuskoha lähistelt kogutud valvekaamerate materjal ning sündmuskohalt kogutud tõendid.

Kahtlustuse esitamise järel tegi politsei menetlustoiminguid ka mehe elukohas ja sõidukis. Pärast ülekuulamist vabastas politsei mehe reedel kella 15 ajal.

Mehe vabastamine ei tähenda Tambre sõnul, et politsei välistab tema seotuse, kuid praegu ei ole mees enam kahtlustatav. “Jätkame rünnaku asjaolude uurimist, ootame ka ekspertiiside vastuseid ning teeme omalt poolt kõik, et ründaja isik ja motiiv välja selgitada,” selgitas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.