Rahvusvahelisel õdede päeval kuulutati välja aasta õde, hooldustöötaja ja tegu 2022

Aasta õe, hooldustöötaja ja teo laureaadid – Laura Oisalu, Lea Malk, PAI kampaania.Foto: Eesti Õdede Liit

Tänasel rahvusvahelisel õdede päeval andis Eesti Õdede Liit üle aasta õe ja hooldustöötaja ning õendusvaldkonna aasta teo auhinnad. Aasta õe tiitli pälvis Laura Oisalu, hooldustöötaja tiitli Lea Malk ning aasta teo auhinna PAI kampaania. 

„Õenduse põhiväärtus on inimestest hoolimine ja just seda väärtust kannavad kõik kolm laureaati. Aasta õde Laura Oisalu toetab igapäevaselt patsiente nende vaimse tervise parandamisel. Aasta hooldustöötaja Lea Malk aitab Kuressaare haiglas kaasa sellele, et saarlased vajalike operatsioonideta ei jääks. Aasta tegu aitas aga pandeemiast väsinud õdesid ja hooldustöötajaid,“ ütles õdede liidu president Anneli Kannus.

Aasta õe fookuses on sõltuvushäiretega patsiendid

Aasta õde Laura Oisalu.Foto: Triin Künnapas

Aasta õe tiitli pälvis sel aastal Laura Oisalu, kest töötab Pärnu haigla psühhiaatriakliinikus ning Sensus psühhiaatria ja psühhoteraapia keskuses vaimse tervise õena. Ta on magistrikraadiga eriõde, kelle uurimis- ja tööalane erihuvi on seotud sõltuvushäiretega patsientidega. Tema eestvedamisel loodi Pärnu haiglas vaimse tervise õe vastuvõtt ravimisõltuvusega patsientidele – Eestis ainulaadne teenus.

Lisaks osaleb Laura õendusvaldkonna juhendite väljatöötamisel ning viib läbi koolitusi elanikkonnale ja perearstidele. Kolleegid iseloomustavad teda alati heatujulise ja sõbralikuna. Ta teeb oma tööd suure pühendumise ja südamega ning on väga hinnatud patsientide seas. Vabal ajal panustab ta Pärnumaa naiskodukaitse töösse ning koroonakriisi ajal nõustas abivajajaid ohvriabi kriisitelefonil.

Aasta hooldutöödaja paistab silma empaatia ja uuendusmeelseusega

Aasta hooldustöötaja Lea Malk.Foto: Maanus Masing

Aasta hooldustöötaja tiitel läks sedapuhku Lea Malkile, kes töötab Kuressaare haigla operatsiooniblokis hooldustöötajana. Ta on omandanud hooldaja kutse Kuressaare ametikoolis ning on töötanud ka hooldekodus ja haigla intensiivravi osakonnas. Ta on õpihimuline ja pidevalt ennast arendav hooldustöötaja, kes on hinnatud partneriks mitmesuguste operatsioonide tegemisel.

Kolleegid hindavad tema töökust, empaatilisust ja uuendusmeelsust ning võimet erinevaid situatsioone loominguliselt lahendada. Samuti on ta hea juhendaja noorematele kolleegidele, kelle osas on ta abivalmis, hea kuulaja ja nõuandja.

Aasta tegu tegi kummarduse pandeemiast väsinud õdedele ja hooldustöötajatele

PAI kaardid.Foto: Eesti Õdede Liit

Aasta teoks valiti PAI kampaania. See oli kodanikualgatusena sündinud heategevusprojekt – reaalne, silmale nähtav ja käega katsutav tänuavaldus õdedele ja hooldustöötajatele, kes hoolitsevad igapäevaselt inimeste tervise eest ja võitlesid COVID-19 pandeemias ennastohverdavalt. 

Kampaania tulemusena kingiti ligi 15 000 õele ja hooldustöötajale PAI kinkekaardid väärtusega 50 eurot. Kampaania raames andis oma panuse 5040 eraisikut ja 189 ettevõtet kogusummas 681 311 eurot.

Kampaania leidis ühiskonnas positiivse vastuvõtu ja aitas õdesid ja hooldustöötajaid esile tõsta ja väärtustada. PAI kampaania eestvedajad olid Katri Link, Siiri Rannama, Krista Must, Eva Võssotskaja ja Meelis Kubits.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.