Uudis

Rakvere haigla koroonakoormus suureneb: voodikohtadega probleeme pole, tupik võib tekkida personalipuuduse tõttu

Rakvere Haigla juht Ain Suurkaev.Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja / Scanpix

Rakvere haigla juht Ain Suurkaev rääkis neljapäeva ennelõunal Virumaa Teatajale, et pühad andsid haiglale veidike hingamisruumi, sest üsna mitu patsienti saadeti kodusele ravile, samas kasvab haiglaravi vajadus koroonasse nakatunute seas iga päev.

Valdav osa patsientides on eakad

Suurkaevu sõnul saabuvad patsiendid haiglasse erakorralise meditsiini osakonna kaudu, mis viitab ka nende seisundi tõsidusele. Neljapäevase seisuga oli haiglas 21 COVID patsienti, kellest viis vajasid intensiivravi ning kaks olid juhitaval hingamisel.

Suurkaevu sõnul on tegemist valdavalt eakamate inimestega, kuid haiglasse satuvad ka näiteks viiekümnendates eluaastates koroonahaiged.

Voodikohtade osas on puhvrit, sama ei saa öelda personali kohta

Kuigi haiglal pole voodikohtadega probleeme, võib ühel hetkel tupik tekkida personali tõttu. “Hetkel on meil COVID-haigetele ette nähtud 23 tava- ja neli erakorralist voodikohta, seega võib öelda, et on veel puhvrit, aga seda ei saa öelda personali kohta,” kõneles haigla juht.

Personalinappuse teeb eriti teravaks just asjaolu, et koroonapatsiendid on sageli keerulisemad ning intensiivravitöö nõudlikum.

Haigla juhi sõnul on Rakvere haiglas praeguseks plaaniline statsionaarne haiglaravi sisuliselt lõpetatud, päevaravi veel toimub ja kindlasti peab toimima jääma erakorraline arstiabi.

Vaktsineeritud on pea kõik haigla töötajad

Rakvere haigla personal on praeguseks pea täies mahus koroonavaktsiini saanud, see muudab töötajate enesetunnet kindlamaks, kuid haiglajuhi sõnul võib töötajate seas märgata väsimust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.