Uudis

Raul Adlas: nõudlus on kasvanud ja suurendatud on kiirabi ressurssi

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas seab esikohale patsientide ohutuse.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Tallinna kiirabi peaarst dr Raul Adlas nentis esmaspäeval riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil, et nõudlus kiirabi järele on põhja regioonis kasvanud 40 protsenti ja kiirabil tuleb iga päev tegeleda pea 100 COVIDi-patsiendiga.

Kiirabi koormus on regiooniti erinev. Kõige suurem patsientide tulv tuleb Tallinnast Lasnamäelt ja Maardust.

Adlas märkis, et eesmärk ja taktika on ravida COVIDi-patsienti kodus, kui see on võimalik, ning lisas, et praegu on suurem osa COVIDi-patsiente nooremad kui näiteks pool aastat tagasi.

“Suurendasime kiirabi ressurssi, panime täiendavaid üksusi tööle viis tükki,” tõi Adlas välja ning lisas, et tuleb mõelda ka tulevikule — on vaja luua taastumisvõimalusi ja valmistuda uueks kriisiks. “Me ei tohi ära unustada, et kiirabi peab kõik oma varud taastama. Peame mõtlema ka sellele, et personal vajab aega taastumiseks, et nad oleksid valmis millekski muuks.”

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, põhja meditsiinistaabi juht prof Peep Talving nentis nagu dr Adlaski, et COVIDi-patsiendid on muutunud varasemast nooremaks.

Ta märkis, et põhja regiooni kümme haiglat ei ole novembrist alates vastuvõtulävendit muutnud. Kõik, kes on seni haiglaravi vajanud, on seda ka saanud.

Terviseameti hädaolukorra juht dr Urmas Sule viitas aga, et Eesti tervishoiuasutused on valmistumas tervishoiu hädaolukorra kolmandaks tasemeks ja see tähendab, et ka haiglad saavad peatselt uued käitumisjuhised.

Mida tähendab kolmas ohutase, saab täpsemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.