Uudis

Ravimihiiu Merck teatel kinnitavad uuringud koroonatablettide tõhusust

Merck loodab peagi koroonatabletid turule tuua.Foto: Shutterstock

Laboratoorsed uuringud näitavad, et ravimifirma Merck eksperimentaalne suukaudne Covid-19 viirusevastane ravim molnupiraviir on tõenäoliselt efektiivne koroonaviiruse teadaolevate variantide, sealhulgas praegu domineeriva, väga nakkava Delta tüve vastu.

Mercki nakkushaiguste üksuse juht Jay Grobler ütles, et molnupiraviir ei sihi viiruse ogavalku – kõigi praeguste COVID-19 vaktsiinide sihtmärki -, kuid see ravim peaks siiski olema sama tõhus ka viiruse arenedes, vahendab Reuters.

Molnupiraviir sihib hoopis viiruse polümeraasi – ensüümi, mis võimaldab viirusel iseendast koopiaid teha. Selle eesmärk on tekitada viiruse geneetilisse koodi vigu.

Koduseks raviks mõeldud koroonatablette tuleks võtta kaks korda päevas ning nende eesmärk on koroonaviirust võimalikult kiiresti neutraliseerida. Ravimiuuringu andmed näitavad, et ravim on kõige tõhusam, kui seda manustatakse nakkuse alguses, ütles Merck. Uuringus osalesid haiglaravi mittevajanud koroonapatsiendid, kelle sümptomid olid esinenud maksimaalselt viis päeva ja kellel oli oht haiguse raskeks kuluks.

Merck viib praegu läbi kolmanda faasi uuringuid kahe viirusevastase ravimiga – üks koroonaviiruse raviks ja teine ​​ennetuseks.vRavimihiid eeldab, et kolmanda faasi raviuuringud lõpevad novembri alguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.