Uudis

Ravimitel võib ette tulla tarneraskusi, ravimite liikumine takerdub piirikontrolli tõttu

Apteek. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Lähiajal võib tekkida ravimite tarneraskusi, kuna lennuliiklus on mitmel pool seisukunud ning piirikontrollide tõttu ei pruugi Euroopast tellitud ravimid Eestisse õigeks ajaks jõuda, vahendas ERR-i “Aktuaalne kaamera”.

Alates esmaspäevast on ravimiamet saanud mitmeid teateid, et ravimite liikumine Euroopas on piirikontrolli tõttu takerdunud, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp rääkis ERR-ile, et amet on juba piiranud kahe ravimi väljavedu. “Oleme kohustanud hulgimüüjaid meid teavitama kriitiliste ravimite väljaveoplaanist ning ennekõike oleme teinud ettepaneku, et teised riigid ei piiraks ravimite vedu nii, et see kahjustab teiste riikidega ravimitega varustatust,” rääkis Raudsepp.

Olukorra lahendamiseks oleks Raudsepa sõnul vaja üleeuroopalist kokkulepet, et ravimeid vedavad autod pääseksid esmajärjekorras üle piiride. Raudsepp möönis, et lihtsaid lahendusi pole, sest ka lennuliiklus on paljudes riikides lõppenud.

Pikemalt saab lugeda ERR-i uudisteportaalist.

Ravimite müük on kasvanud nii Eestis kui ka Euroopas ning inimestel soovitatakse kodused ravimivarud üle vaadata.

Geenius on koostanud ülevaate sellest, missugustest ravimitest tasub endale koju pisike varu luua – aga kindlasti vaid mõistlikus koguses, hulgiladu luua ega ravimeid ebamõistlikus kindlasti kokku osta ei tohiks ega pole ka mõtet.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses