Uudis

Regionaalhaigla alustab vähiravi tippkeskuse ehitamist

10. juulil sõlmis Põhja-Eesti Regionaalhaigla AS Merko Ehitus Eestiga projekteerimis- ja ehituslepingu Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamiseks.

Kolme aastaga kerkib Mustamäe haiglakompleksi ligikaudu 14 500 m2 suurune Y-korpus, milles alustab tööd kaasaegses ja patsiendisõbralikus keskkonnas tipptasemel ravivõimalusi pakkuv vähiravi keskus.

Regionaalhaigla Mustamäe meditsioonilinnaku Y-korpusesse on kavandatud kõrgendatud keskkonnatehnilisi lahendusi vajavad keemiaravi päevaravi osakond, keemiaravi ja hematoloogia palatiosakonnad, nefroloogiakeskuse hemodialüüsiosakond ja nerfroloogia palatiosakond. Samuti kolib uude korpusesse patoloogiakeskus. Hoone keldrikorrusele rajatakse kaasaegne magnetresonantstomograafia (MRT) keskus, millega võimestatakse oluliselt tipptasemel diagnostika kättesaadavust haigla patsientidele.

„Vähiravi on Regionaalhaigla üks olulisemaid prioriteete ning on väga rõõmustav, et juba paari aasta pärast saame meie vähihaigetele uues kõrgtehnoloogilises Y-korpuses väga head ravikeskkonda ja patsiendisõbralikke ravitingimusi pakkuda,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe sõnas, et Merko on varem teinud PERHiga koostööd meditsiinilinnaku C-korpuse ehitamisel, seega on tellija kõrgendatud nõudeid tuttavad ja pingutuseks ollakse valmis.

Lisaks Y-korpusele rekonstrueeritakse ehituse liidespindadena umbes 5800 m2 suurusel alal haigla A- ja B-korpuste keldrikorruse ja esimese korruse fuajee ning sellega piirnevad pinnad. Sellega parandatakse patsientide ja personali olmetingimusi, rajatakse galeriiühendus uue Y-korpusega ja tuuakse vereanalüüside andmise ala peasissepääsu vahetusse lähedusse suuremale pinnale. Lisaks kolitakse taastusravikeskuse ravitööpinnad ühte tsentraalsesse patsiendile lihtsamini ligipääsetavasse asukohta.

Rekonstrueerimistöid tehakse ka olemasolevas palatikorpuses – rekonstrueeritakse kõigil kolmeteistkümnel korrusel liftišahtid, paigaldatakse uued liftid ning laiendatakse osakondade ravitööpindasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.