Regionaalhaigla EMO on tugevalt ülekoormatud

Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on tugevasti ülekoormatud ja palub inimestel kergemate tervisemuredega pöörduda oma perearsti poole.

EMO on eelkõige mõeldud erakorraliste tervisemurede lahendamiseks. Haigla tuletab meelde, et perearst peab inimese akuutse tervisemurega vastu võtma samal päeval, mitte-akuutse mure korral 5 tööpäeva jooksul. Koormuse tõttu võivad ooteajad EMO arsti vastuvõtule kergemate kaebustega pikeneda 6 tunnilt 8 tunnile.

“Nagu ikka, kaasneb suvehooajaga nii raskete kui kergemate traumade ja muude erakorraliste tervisemurede kasv. Kuna EMO on mõeldud erakorraliste akuutsete tervisemurede lahendamiseks, palume tungivalt kaaluda kergemate tervisemuredega EMOsse tulemise vajadust,” ütles haigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja kt dr Kristiina Põld. “Kergemate sümptomitega palume pöörduda perearsti poole või konsulteerida perearsti nõuandetelefonil 1220 ning mitte EMO-sse pöörduda.”

Ta tõi välja, et kui tavapäraselt on regionaalhaigla EMOs suvisel ajal ööpäevas umbes 250 külastust, siis praegu on igapäevased numbrid suuremad kui 300. “Samas pole meil võimalust personaliarvu kasvatamiseks. Palume inimestelt mõistlikkust ja mõistvat suhtumist,” sõnas dr Põld.

Arst lisas, et kuna EMO-s on tõsiste haigusseisunditega inimesi väga palju, siis venivad ooteajad kergemate haigustunnustega inimeste jaoks väga pikaks ja inimese jaoks on ebamõistlik koridoris nii pikalt oodata. Puugihammustused, kerged marrastused, viirushaiguste sümptomid ja muud kergemad tervisemured on kohane lahendada perearsti abi kasutades.

EMOsse pöördumine on põhjendatud ägeda haigestumise või vigastuse korral, mille puhul ravi viibimine võib seada ohtu patsiendi elu või põhjustada püsivat tervisekahjustust.

Kindlasti otsige viivitamatult erakorralist abi kui teil on tekkinud tugev, ängistav rinnakutagune valu, südamerütmihäired, tugev hingeldus, teadvuskaotushoog, verejooksud, jäsemete halvatus, kõnehäire, üle 3 päeva kestnud kõrge (üle 38,5) temperatuur, äge kõhuvalu. Samuti vigastuste puhul, näiteks luumurrud, haavad, põletused jm ohtlikud seisundid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.