Regionaalhaigla selgitab: miks leiab kahest suurest toidupoest verekülmikud?

Verekeskuse külmikud Maximas.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Sellest nädalast võib kahes Tallinna Maximas silmata punaste verepurkidega täidetud külmikuid. Mida verekülmikud tegelikult sisaldavad ja millist sõnumit endaga kannavad?

Põhja-Eesti Regionaalhaigla selgitab, et tegemist on aktsiooniga, mille eesmärk on tuua tähelepanu veredoonorluse olulisusele verevähi ja paljude teiste patsientide elude päästmisel.

“Meie eesmärk on panna ostupakkumisi otsivad inimesed mõtlema doonorlusele. Teisisõnu, kutsuda neid üles tulema annetama verd ja päästma seeläbi inimelusid,” kommenteeris ettevõtmise tagamaid regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja dr Mariken Ross.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on aastatega veredoonorite arv vähenemas. “Meil on vaja läheneda inimestele uue nurga alt, kõnetades neid ootamatus kohas ja ootamatul viisil,“ lisas Lellep.

Paraku ei saa vereülekannet vajavad patsiendid elupäästvat verd poeriiulilt või kaupluse külmikust ostukorvi laduda, nii nagu võib teha karastusjoogi, pesupulbri või muu esmatarbekaubaga. Just selle vastuolu illustreerimiseks paigaldatigi Tallinna Haabersti ja Linnamäe Maximatesse külmikud “verepurkidega”.

Tegelikkuses on veredoonorluse silte kandvates purkides karastusjook, kuid neid purke siiski kampaania käigus osta ei saa.

Kampaaniat korraldab Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus koos Eesti Hematoloogide Seltsi, reklaamiagentuuri Tabasco, Põhjala Pruulikoja ja Coca-Cola Eestiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.