Uudis

Regionaalhaigla ülemarst: ühel hetkel peab toimuma teatud määral riigi sulgemine ka Eestis

Põhja meditsiinistaabi juht, Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Peep Talving.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Peep Talving ütles teisipäeval saates “Esimene stuudio” koroonaviirusest kõneldes, et soovitustega kaugele ei jõua ja inimesed lihtsalt ei võta neid tõsiselt.

“Ühel hetkel peab toimuma teatud määral riigi sulgemine ka Eestis, sest ühtki head varianti pandeemia peatamiseks pole,” oli Talvingu seisukoht.

Ta tõdes, et spetsialistid kes haigusega võitlevad, on praeguseks juba väga murelikud. “Väga korralikult tuleb mõelda meetmetele. Head varianti ei ole. Riigi teatud sulgemine peab ühel hetkel toimuma, ja ma olen teadlik, et inimesed saavad kannatada ja tegevusi piiratakse, aga ma arvan, et meil ei ole teist teed,” rääkis Talving.

Talving, kes pooldab pigem karme piiranguid, avaldas arvamust, et pandeemia piiramine ei saagi olla päris demokraatlik protsess, vaid pigem veidike militaarne. “Siin on palju otsuseid, mis on karmid, aga soovitustega, ma arvan, me väga kaugele ei jõua. Inimesed lihtsalt ei võta neid tõsiselt,” lausus regionaalhaigla ülemarst.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.