Uudis

Regionaalhaigla uus vähikeskus muudab nii vähi kui ka neerupuudulikkusega patsientide raviteekonna tõhusamaks

Põhja-Eesti Regionaalhaigla uus vähiravikeskus peaks valmima 2022. aasta detsembris.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Reedel pannakse nurgakivi Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) uuele Y-korpusele, mis läheb maksma 33,8 miljonit eurot. Uus korpus loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused, koondades regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda.

Raviteekond muutub oluliselt efektiivsemaks

Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere sõnul on uude Y-korpusesse kavandatud üle viia plaanilise vähiravi ja neeruhaiguste raviga tegelevad kõrgendatud keskkonnatehnilisi lahendusi vajavad päevaravi ja statsionaarsed osakonnad.

Sealhulgas onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku keemiaravi päevaravi osakond, keemiaravi ja hematoloogia palatiosakonnad, nefroloogiakeskuse hemodialüüsiosakond ja palatiosakond.

Valvere sõnas, et see muudab oluliselt efektiivsemaks nii vähipatsientide kui ka neerupuudulikkusega patsientide raviteekonnad.

Y-korpuse keldrikorrusele rajatakse kaasaegne magnetresonantstomograafia (MRT) keskus, millega võimestatakse oluliselt tipptasemel diagnostika kättesaadavust kõigile haigla patsientidele ja kaasaegse täppiskiiritusravi planeerimist vähipatsientidele.

Projekti juures oli sõnaõigus ka arstidel ja õdedel

Et ravitöö toimiks läbimõeldult ning lähtudes personali ja patsientide vajadustest, valmis Y-korpuse projekt tihedas ühistegevuses arstide ja õdedega.

PERH-i juhatuse esimees Agris Peedu lausus, et Y-korpuse projekti raames tehti koostööd nii Riigikantselei juures asuva innovatsioonitiimiga loomaks parim vähipatsiendi raviteekond kui ka Eesti Kunstiakadeemia tudengitega selleks, et vereanalüüside andmine oleks mugav ja sujuv.

Y-korpuse projekteeris Innopolis Insenerid OÜ ja seda ehitab AS Merko Ehitus Eesti.

Tööde maksumus ilma käibemaksuta on ligi 33,8 miljonit eurot, mida rahastatakse lisaks omavahenditele nii Euroopa Investeerimispanga, Põhjamaade Investeerimispanga kui ka Euroopa struktuurifondide abiga.

Y-korpuse valmimistähtaeg on 2022. aasta detsembris, sellega liituva haigla fuajeeala rekonstrueerimine valmib 2023. aasta juulis.

Toimetas Triin Raestik

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.