Uudis

Reoveeuuring kinnitab, et Hiiumaa on jätkuvalt koroonaviirusest vaba

Reoveeseire tulemused 13.-17. septembril.Allikas: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused näitavad, et viirus on ühtlaselt üle Eesti laiali.

Lõuna-Eestis on viirusekogus mõnevõrra vähenenud, samas on Kesk-Eestis suure viirusekogusega asulaid juurde tulnud. Hiiumaa on jätkuvalt koroonaviirusest vaba.

Uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson avaldas heameelt, et suurt viirusekoguse kasvu pole viimastel nädalatel toimunud.

Lõuna-Eestis püsib koroonaviiruse tase Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes küll endiselt veidi kõrgem, kuid võrreldes paari eelmise nädalaga on olukord mõnevõrra leevenenud. Samas on mitmes Kesk-Eesti ja Pärnumaa asulas viirusekogus kasvanud.

„See pilt laseb arvata, et uute nakkusjuhtude lisandumine püsib ka järgnevatel nädalatel praegusega üsna sarnane,“ selgitas Tenson.

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Suuremate linnade puhul kajastab proov ööpäeva jooksul puhastit läbinud vee olukorda, andes usaldusväärse pildi asula nakkustasemest.

Väiksematest asulatest võetud punktproovid näitavad olukorda proovivõtu hetkel. Punktproovid on kergemini mõjutatavad, mistõttu tuleks neid vaadelda pigem mitme nädala võrdluses kujunenud trendi hindamiseks kui hetkeolukorrast lõpliku pildi saamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.