Uudis

Reoveeuuringu tulemustest on näha pühadejärgset nakatumise tõusu

Reoveeuuring annab varajast infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist.Foto: Shutterstock

Terviseameti reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus on märgatavalt tõusnud. Pea 75% kogutud proovidest on jõudnud punasesse, rohelises püsivad üksikud proovid.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa tõdes, et tulemustest on näha pühadejärgset nakatumise tõusu.

„Viimased nädalad on toonud mujal maailmas uusi nakatunute rekordeid, ka Eestis liigub nakatumine tõusutrendis,“ selgitas Jõemaa ja lisas, et viirusesisaldus reovees on kõrge pea kõikjal Eestis.

Sellest aastast võttis terviseamet Tartu ülikoolilt üle koroonaviiruse reoveeuuringu. Ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. Väljatöötatud meetod anti üle terviseametile ja edaspidi viiakse uuringud läbi ameti nakkushaiguste laboris.

Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas, proovid kogub vastavalt terviseameti tellimusele keskkonnauuringute keskus. Seireprotsessi sisus rohkem muudatusi ei tule.

Reoveeuuringu tulemused 2022. aasta esimesel nädalal.Allikas: Terviseamet

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.