Uudis

Reps: koolid peavad viiruse leviku tõkestamisel ka edaspidi lähtuma sellest, et kontaktõpe oleks tagatud võimalikult kaua

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

Haridus- ja Teadusministeerium võtab alates homsest ühekaupa ühendust kõigi üldhariduskoolidega, et küsida, kuidas igas Eestimaa nurgas on haridusasutustel kooliaasta algus sujunud, milliseid abinõusid on kasutusele võetud, kas ja milliseid muresid on tekkinud ning vajadusel teeb kõik endast oleneva lahenduste leidmiseks. 

Minister Mailis Reps rõhutas vastutustundliku suhtumise tähtsust koroonaviiruse leviku tõkestamisse, kuid tõdes, et samas tuleks vältida ka ülereageerimist. „Pea kuu aja eest palusime koolidel koos pidajatega riskide maandamine läbi mõelda ning nüüdseks peaks olema igal haridusasutusel asjakohane tegutsemisplaan,“ rääkis Reps.

Üleriigilised soovitused annavad tema sõnul raamistiku, kuid konkreetsed lahendused saavad kõige sobivamal moel sündida siiski kohapeal.

Haridus- ja Teadusministeerium kinnitab, et kooliaasta eel haridusasutustele saadetud soovitused kehtivad jätkuvalt, kuid on teinud neisse täiendusi ja täpsustusi. Ministeerium saadab need haridusasutustele homme. Praegu kooskõlastatakse need Terviseametiga ja Eesti Perearstide Seltsiga.

Koolid peavad viiruse leviku tõkestamisel ka edaspidi lähtuma sellest, et kontaktõpe oleks tagatud võimalikult kaua ning eelkõige nooremale ja tuge vajavatele õpilastele

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.