Uudis

Riik muutis meelt: koroonat hakatakse testima ka kergemate sümptomitega haigetel

Foto: Shutterstock

Tulenevalt teiste riikide praktikast, WHO soovitustest ja ka avalikust ootusest laiendab riik koroonaviiruse testide tegemise võimalusi, nii et analüüsi saavad lihtsamini anda ka nõrgemate sümptomitega haiged, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik ERR-ile.

Kiik rääkis ERR-ile, et analüüside kogumist on plaanis laiendada, kuid seda tehakse meditsiinilise näidustuse puhul, näiteks perearsti saatekirja alusel.

Ta rõhutas, et see eeldab ka reaalsete sümptomite ja koroonaviirusekahtluse olemasolu – kogu elanikkonna laustestimist pole mingit mõtet teha, see oleks aja-, ressursi- ja rahamahukas ning tekitaks asjatuid valearvamusi viiruse olemasolu või selle puudumise kohta.

Kiik lisas, et siiski kehtib eelisjärjekord neile, kes testi kiiremini vajavad ehk kroonilised haiged, eakad ning tervishoiutöötajad. Loe pikemalt ERR-i uudisteportaalist.

Tegu on olulise meelemuutusega – 15. märtsil andis terviseamet teada, et koroonateste kõigilt enam ei võeta, keskendutakse tervishoiutöötajatele ja riskirühmale.

Arvestades viiruse kasvavat levikut, ei ole  kergemate viirushaiguse tunnustega patsientide testimine enam otstarbekas, teatas terviseamet pühapäeval.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses